Uzależnienia

Plakat

Nowa siedziba Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Bydgoszczy

Informujemy, iż zmienił się adres Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Bydgoszczy prowadzonego przez Fundację Parasol, gdzie można wykonać badania w celu wykrycia zakażenia HIV.

 

Nowa lokalizacja, gdzie anonimowo i bezpłatnie można wykonać test na HIV mieści się przy ul. Lenartowicza 33/35 (na terenie Poradni PROPSYCHE) gabinet 17 w Bydgoszczy. Punkt czynny jest w poniedziałki od godz. 16.00 do godz. 20.00 oraz w środy od godz. 16.00 do godz. 19.00.  

 

Przypominamy, iż drugi Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Województwie Kujawsko-Pomorskim mieści się przy ul. Szosa Bydgoska 1 (na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia) w Toruniu i czynny jest we wtorki od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz w piątki od godz. 14.00 do godz. 18.00.

 

Badanie połączone jest z poradnictwem przed- i po teście.

 

Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem: „Jedyny taki test” (#jedynytakitest). Celem kampanii jest przede wszystkim popularyzacja wczesnej diagnostyki w kierunku HIV.

 

Kampania społeczna #jedynytakitest koncentruje się na budowaniu świadomości, że każde zakażenie HIV wykryte na wczesnym etapie, daje możliwość skutecznego leczenia. Podstawą jest jednak profilaktyka i wykonywanie badań diagnostycznych, tak jak w przypadku innych chorób. Wykonanie testu jest jedyną metodą rozpoznania zakażenia HIV. 

 

Testujmy się!

 

Dzięki wczesnemu wykryciu zakażenia można zastosować odpowiednie leczenie, które pozwoli w zasadzie normalnie żyć z wirusem. 

 

Szczegółowe informacje o działaniach prowadzonych w ramach kampanii dostępne są na stronie: jedynytakitest.aids.gov.pl.

 

Opracowanie:

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

Luty 2023 rok

 

Plakat - Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Bydgoszczy