Uzależnienia

„Każdy dzień na moją korzyść”

„Każdy dzień na moją korzyść” to hasło kampanii społecznej „Na zdrowie”, która powstała z inicjatywy Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jej realizatorem jest Fundacja Poza Schematami. Celem kampanii jest wzrost wiedzy osób dorosłych na temat negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie człowieka.

Nie każdy wie, że już miesiąc bez alkoholu przynosi korzyści w postaci lepszego snu, poprawy cery, przyczynia się do lepszego samopoczucia psychicznego i somatycznego. Po kilku tygodniach można zaobserwować proces regeneracji mózgu, wskutek czego poprawia się koncentracja i pamięć. Trzy miesiące bez alkoholu to polepszenie stanu zdrowia, normalizacja ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, poprawa funkcji wątroby, zmniejsza się ryzyko miażdżycy.

 

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa www.kampanianazdrowie.pl, która zawiera kompendium wiedzy na temat szkód, które wiążą się ze spożywaniem alkoholu, informacje na temat korzyści związanych z ograniczeniem picia i abstynencją.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze spotem kampanijnym oraz krótkimi filmami edukacyjnymi adresowanymi do: kobiet, mężczyzn, młodych dorosłych, rodziców i seniorów.

 

Źródło: kampanianazdrowie.pl