Sprawy społeczne

Szkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
Szkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

Rozpoczynamy cykl szkoleń „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”

Departament Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, rozpoczął cykl szkoleń dla asystentów rodziny, pracowników socjalnych, pedagogów pn.: „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”.

 

Pierwszy dzień szkolenia poświęcony jest profilaktyce zachowań ryzykownych i uzależnieniom. Drugiego dnia uczestnicy dowiadują się kiedy zachowanie jest przemocą – jak rozpoznać że dziecko jest krzywdzone.

 

Pierwsze szkolenie odbyło się w Szubinie w dniach 10-11 kwietnia. Skupiło pracowników wielu ośrodków jak: Miejsko Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Janowcu Wielkopolskim, Szubinie, Barcinie i Kcyni, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łabiszynie i Żninie, z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sicienku i Nowej Wsi Wielkiej oraz 2 pracowników z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku. Kolejne szkolenie w Wąbrzeźnie w dniach 12-13 kwietnia cieszyło się również dużym zainteresowaniem ościennych ośrodków, przybyli pracownicy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie i Grudziądzu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu, Miejskiego Ośrodka Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim, Radzyniu Chełmińskim oraz Łasina, Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Ryńsk czy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogoźnie i Brodnicy. Kolejne szkolenia odbędą się w miejscowościach:

  • Włocławek – 17-18 kwietnia
  • Świecie – 8-9 maja
  • Toruń – 15-16 maja

 

Realizatorem szkolenia jest Centrum MEDICUS z siedzibą w Gdańsku. Warsztaty zaś prowadzi certyfikowany terapeuta uzależnień Pani Dorota Niedźwiecka.

 

Szkolenie jest bezpłatne, uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania EFS i Zdrowia

 

kwiecień 2018r.

 

Szkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Szubin 10-11.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Szubin 10-11.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Szubin 10-11.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Szubin 10-11.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Praca z rodzicem trudnego dziecka, sprawiającego problemy wychowawcze, komunikacja z dzieckiem krzywdzonym”, Wąbrzeźno 12-13.04.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy