Sprawy społeczne

Materiały Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia
Materiały Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia

Rodzinne świętowanie w Inowrocławiu

Po raz kolejny miało miejsce spotkanie z cyklu „Święto Rodziny”, które tym razem odbyło się 30 września w Inowrocławiu. Było to drugie w tym roku – a piąte od początku realizacji – wydarzenie, w ramach którego mieszkańcy miasta mogli spędzić czas na wspólnej zabawie w gronie rodzinnym. Spotkania te są organizowane wspólnie z fundacją „Rodzice Dzieciom Fundacja Dobrej Edukacji”.

Oprócz szerokiego wachlarza zabaw, które obejmowały m.in. zajęcia z tworzenia makramy, budowanie modeli, czy turniej gry w piłkarzyki, odbyły się też wystąpienia specjalistów i praktyków pracujących z rodzinami i dziećmi. Zapewniono możliwość indywidualnych konsultacji i porad psychologa, terapeuty, a także konsultacji z przedstawicielami Klubu ojcowskiego w Toruniu, o ojcostwie i inicjowaniu klubów ojcowskich.

 

W spotkaniu wzięło udział 70 osób. Wszystkie rodziny otrzymały upominki i nagrody za aktywny udział w „Święcie Rodziny”, a zwycięzcy poszczególnych konkursów uhonorowaniu zostali medalami i okolicznościowymi pucharami. Zabawa po raz kolejny była udana!