Sprawy społeczne

fot. ECWM

Być bezpiecznym w sieci

W dniach od 3 do 13 lutego 2015 r. odbył się kolejny etap akcji profilaktycznej dotyczącej zjawiska cyberprzemocy. Przeprowadzone we wspomnianym terminie dla uczniów 7 szkół gimnazjalnych warsztaty pn. „Cyberprzemoc. Zagrożenia w sieci” były kontynuacja działań rozpoczętych w 2013 r.

 

Tym razem 563 uczniów ze szkół w Grudziądzu, Włocławku, Bydgoszczy i Toruniu wzięło udział w zajęciach, w trakcie których mogli zapoznać się z dynamicznym światem mediów społecznościowych i ich rolą w życiu młodego człowieka. Na warsztatach uczniowie, poprzez poznanie najprostszych pojęć i mechanizmów działających w social media, zostali zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi praw i obowiązków użytkowników Internetu. W trakcie zajęć uzyskali praktyczne umiejętności i wiedze dotyczącą identyfikacji cyberprzemocy oraz dowiedzieli się jak na nią reagować za pomocą dostępnych środków i jak skutecznie ją blokować. Uczestnicy warsztatów otrzymali specjalnie opracowany komiks przedstawiający historie związaną z cybrprzemocą.

 

O wcześniejszych etapach „zmagań z cyberprzemocą” można przeczytać w serwisie www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl: Warsztaty dla uczniów 2013 oraz Warsztaty dla nauczycieli 2014

 

fot. ECWM