Biegi

Bieg w Więcborku, fot. ED Foto - Dariusz Samerek
Bieg w Więcborku, fot. ED Foto – Dariusz Samerek

Bieg w Więcborku 14.09.2024

14 września 2024 roku przy pochmurnej i bardzo wietrznej pogodzie odbył się kolejny już dziewiąty bieg Cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Edycja 2024. Bieg  Pamięci Karolewo-Więcbork, w którym biegacze zmierzyli się na dystansie 10 kilometrów.

Zawody przyciągnęły  sportowców z całego województwa, a najlepszym okazał się Jakub Tuleja  z CWZS Zawisza Bydgoszcz, który ukończył bieg w imponującym czasie 31 minut i 32 sekund . Drugie miejsce zajął Miłosz Tomaszewski Start Team Wąbrzeźno  (32:27), a trzecie Dawid Klaybor GKS Fabianki  (34:13). Wśród kobiet pierwsza linię mety minęła Anna Mrotek Start Team Wąbrzeźno  w czasie  (37:11) , druga była Natalia Klaybor GKS Fabianki  (38:43) trzecie miejsce open wśród kobiet zajęła Monika Szymanowicz z klubu MLK Toruń (42:16).

Tegoroczny bieg przebiegał w atmosferze wspomnienia wydarzeń historycznych związanych z Karolewem i Więcborkiem, a uczestnicy oddali hołd pamięci ofiar, jednocześnie promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.