Rolnictwo

Stoisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grune Woche 2016, fot. Andrzej Żeglarski
Stoisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grune Woche 2016, fot. Andrzej Żeglarski

Żywność wysokiej jakości kolejny raz na targach w Berlinie

Tradycyjnie, już po raz 24. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w bieżącym roku odbędą się w dniach 20-29 stycznia. Ta ważna impreza targowa jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy prezentują produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych, odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

 

Udział w tych prestiżowych targach jest świetną okazją do promocji gospodarczej naszego regionu w Europie. W tym roku stoisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 103) na powierzchni 96 metrów kwadratowych będzie obejmować ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych, żywności wysokiej jakości, m.in.:  owoce, warzywa i ich przetwórstwo, przyprawy, wody mineralne, drób, gęsinę, wyroby cukiernicze.

 

Na stoisku Województwa, na ekranie telewizyjnym będą prezentowane filmy i slajdy promujące walory turystyczne i przyrodnicze regionu Kujaw i Pomorza oraz produkty tradycyjne i regionalne. Goście targowi będą otrzymywać materiały informacyjne i promocyjne pochodzące z całego regionu Kujaw i Pomorza na temat warunków inwestycyjnych i gospodarczych oraz atrakcji kulinarnych i turystycznych.

 

Za przygotowanie stoiska i organizację udziału w targach Grüne Woche odpowiada Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego.