Rolnictwo

Altana i miejsce na ognisko, fot. Tomasz Chmarzyński

Wyróżnienie dla Lipienka w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

W czwartek (28 kwietnia br.) w Lublińcu na Śląsku poznaliśmy długo wyczekiwane wyniki ogólnopolskiego konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego. Do konkursu krajowego zgłoszono ponad 160 przedsięwzięć zrealizowanych przez wspólnoty mieszkańców wsi. Organizatorem konkursu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie. Celem konkursu, organizowanego od pięciu lat, jest promocja inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnot sołeckich oraz korzystnie wpływają na warunki życia na wsi.

 

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego postanowił włączyć się w promocję idei funduszu sołeckiego i przyłączając się do inicjatywy ogólnopolskiej zorganizował edycję wojewódzką konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

 

Sołectwo Lipienek gmina Lisewo w woj. kujawsko-pomorskim, z projektem: Przywrócić Lipienkowi dawny blask – nowe serce wsi otrzymało wyróżnienie krajowego etapu V edycji konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

 

Dzięki środkom z funduszu sołeckiego w centrum Lipienka powstał kompleks rekreacyjny na bazie którego intensywnie rozwija się życie społeczne i kulturalne wsi. W jego skład wchodzą: boisko sportowe, teren z altaną i miejscem na ognisko oraz plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Centrum wsi zaczęło tętnić życiem, mieszkańcy otrzymali wreszcie swoje miejsce spotkań.

 

Wkrótce ogłosimy kolejny nabór wniosków.