Rolnictwo

Prezentacja żywności wysokiej jakości z Kujaw i Pomorza na Międzynarodowych Targach Slow Food w Stuttgarcie

Targi Slow Food w Stuttgarcie są ważną imprezą międzynarodową, której patronuje włoska organizacja Slow Food dbająca o zachowanie prawdziwych, dobrych smaków i popularyzację przyjemności z jedzenia. Tegoroczna edycja targów odbędzie się 9 – 12 kwietnia. Na wspólnej ekspozycji z województwem warmińsko-mazurskim, organizowanej w ramach porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju rolnictwa lokalnego, żywności tradycyjnej i turystyki będziemy prezentować żywność wysokiej jakości z Kujaw i Pomorza, wytwarzaną lokalnie, według tradycyjnych receptur.

 
Udział w tych prestiżowych targach, które rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem – ponad 400 wystawców i 55.000 odwiedzających, jest świetną okazją do promocji gospodarczej naszego regionu w Europie. Na stoisku Województwa Kujawsko-Pomorskiego o powierzchni ponad trzydziestu metrów kwadratowych znajdą się stanowiska firm, które zaprezentują żywność wysokiej jakości – przedstawiciele klastra spożywczego Spiżarnia Kujawsko-Pomorska, członkowie regionalnej Sieci Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, a także wytwórcy produktów tradycyjnych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Lista firm uczestniczących w wydarzeniu tutaj.

Wszystkie produkty oferowane do degustacji i prezentacji muszą spełniać surowy regulamin Międzynarodowych Targów Slow Food, który zezwala na prezentację wyłącznie naturalnej żywności tj. bez środków konserwujących, sztucznych dodatków i substancji zmienionych genetycznie. Oprócz możliwości degustacji naszych regionalnych smakołyków, goście targowi będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą kulinarną, ale także atrakcjami turystycznymi Kujaw i Pomorza.

Za przygotowanie stoiska i organizację udziału w targach Slow Food odpowiada Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza i wzrost konkurencyjności marki województwa kujawsko-pomorskiego na arenie międzynarodowej” sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Opracowanie: Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego