Rolnictwo

Kujawsko-Pomorskie na Targach Polskich Win i Winnic 21-23 marca 2024 r.

W tym roku na zwiedzających czeka bogata prezentacja, którą zapewnią producenci polskich win, cydrów i nalewek. W trakcie targów będzie możliwość spotkania się i rozmowy z przedstawicielami najlepszych polskich winiarni, którzy z przyjemnością opowiedzą o przygotowanych przez siebie trunkach oraz o pasji do wina.

 

Targi WINO to również znakomita okazja do degustacji oraz zakupu win i nalewek, produkowanych przez rodzimych producentów. Szeroki przekrój gatunków wina sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Udział Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tej imprezie jest kolejnym działaniem na rzecz rozwoju rolnictwa lokalnego i turystyki kulinarnej. Nawiązując do odradzającej się tradycji upraw winorośli oraz tradycji wytwarzania wina na terenach województwa kujawsko-pomorskiego, na naszym stoisku Kujawsko-Pomorskim prezentować swoje produkty będą:

 

  1. Winnica Braci Czart, Jarosław i Dariusz Czart, Słabomierz 5, 88-400 Żnin,
  2. Winnica Pod Jabłonią, Agnieszka Białachowska, Wierzchucice 42, 86-014 Wierzchucice,
  3. Winnica Irena, Agnieszka i Marcin Siadak, Wilczkowo 12, 88-400 Żnin,
  4. Winnica Kurkocin, Małgorzata i Stanisław Wicińscy, Kurkocin, 87-207 Dębowa Łąka,
  5. Winnica Tulibowo, Filip Kotarski, Tulibowo 2A, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą,
  6. Zajazd Przy Kominku, Zbigniew Raniszewski, Wielki Głęboczek 19, 87-313, Brzozie.

 

Podczas trwania Targów Polskich Win i Winnic rozstrzygnięty zostanie konkurs WINOPL, na który w tym roku 127 winnic nadesłało 554 wina. Wszystko to odbywać się będzie w Iglicy, czyli historycznym i reprezentacyjnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi polskiego wina w Poznaniu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, poświęcone wyłącznie rodzimemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania winiarze i producenci z całego kraju prezentują swoje wina, cydry, miody pitne i destylaty.