Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Nagrody Marszałka 2015
Nagrody Marszałka 2015

Nagrody Marszałka 2015

We wtorek (9 czerwca), podczas uroczystej gali w toruńskim Dworze Artusa poznaliśmy laureatów piętnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.


– Już po raz piętnasty uhonorowaliśmy zasłużone osobistości z Kujaw i Pomorza, których dokonania służą rozwojowi regionu. Promujemy w ten sposób warte naśladowania, aktywne i odważne postawy osób reprezentujących różne obszary działalności
– wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Uroczysta  Gala Nagród Marszałka zwieńczyła oficjalne uroczystości w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody oraz wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Dodatkowo nagrody za całokształt działalności otrzymali biskup toruński Andrzej Suski oraz zespół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Wyróżnienia specjalne przyznano Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także bydgoskie Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO za wdrożenie w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy systemu zarządzania budżetem obywatelskim, Powiat Bydgoski za realizację partnerskiego projektu budowy trasy rowerowej, Miasto Toruń za adaptację Młynów Richtera do nowych funkcji, zespół Krajowego Laboratorium Famo za opracowanie Polskiego Optycznego Zegara Atomowego, prof. Tomasz Drewa, wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy Melita Szarkiewicz, Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim, a także Tomasz Organek i Michał Kwiatkowski.

 

Podczas ceremonii w Dworze Artusa odbyło się także wręczenie nagród laureatom I edycji konkursu Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie. Galę uświetnił występ Marka Napiórkowskiego Sekstet „UP!”.

 

Relacja z gali rozdania Nagród Marszałka zostanie wyemitowana w TVP Bydgoszcz w niedzielę (14 czerwca) o godzinie 19. 

 


Budowa społeczeństwa obywatelskiego


Całokształt działalności


Działalność społeczna i zaangażowania na rzecz drugiego człowieka


Edukacja


Fundusze unijne


Gospodarka


Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich


Kultura


Kultura


Nauka, badania naukowe i postęp techniczny


Ochrona środowiska naturalnego


Ochrona zdrowia


Promocja województwa


Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich


Sport


Wyróżnienie specjalne

 

fot.Andrzej Goiński

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

10 czerwca 2015 r.