Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Nagrody Marszałka 2014
Nagrody Marszałka 2014

Nagrody Marszałka 2014

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w środę (11 czerwca) w toruńskim Dworze Artusa. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez gospodarza regionu za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. W jubileuszowym roku 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu specjalne nagrody otrzymali wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński oraz senator Jan Rulewski.
 
– Nagradzamy najlepszych, najbardziej zasłużonych dla naszego regionu. Cieszę się i jestem dumny, że mogę reprezentować tak wspaniałe województwo. To wielki sukces wszystkich mieszkańców. Gratuluję laureatom zwycięstwa – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

W ramach tegorocznej Gali Nagród Marszałka, wpisanej nie tylko w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale również w obchody Roku Ludzi Wolności i 25. rocznicę zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 roku, nagrody otrzymali zasłużeni w walce o demokratyczną Polskę wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński oraz senator Jan Rulewski. Nagrodę za całokształt działalności na rzecz bezpieczeństwa przyznano Oddziałowi Wojewódzkiemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wyróżnienie specjalne – za budowę mostu drogowego im. gen. Elżbiety Zawackiej – otrzymała gmina miasta Toruń.

 
 
Wśród nagrodzonych znaleźli się także m.in.: Fabryka Cukiernicza „Kopernik” SA w Toruniu; Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku; ROTR spółdzielnia mleczarska w Rypinie; Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium” z Torunia; Maciej Figas, dyrektor Opera Nova w Bydgoszczy; Marek Czarnecki, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Kujawsko-Pomorskiego, dr hab. n. med. Marzena Anna Lewandowska; Zygfryd Żurawski, prezes Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego „Bydgostia”; ks. Stanisław Majewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny w Toruniu; PESA Bydgoszcz SA; Janina Ochojska  i Jurek Owsiak.
 
 
Lista nagrodzonych i wyróżnionych tutaj
 
 
Skład kapituły XIV edycji Nagród Marszałka tutaj
 
 
Relacja z gali rozdania Nagród Marszałka zostanie wyemitowana w TVP Bydgoszcz w niedzielę (15 czerwca) o godzinie 19.45 . 
 
 
Informacje na temat laureatów poprzednich edycji tutaj 
 
 
Kategoria specjalna: Za całokształt działalności na rzecz bezpieczeństwa województwa
 
 
 
 Budowa społeczeństwa obywatelskiego
 
 
 Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka 
 
 
 
  Edukacja
 
 
 
 Fundusze Unijne
 
 
 
 Gospodarka
 
 
 Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich
 
 
 
 Kultura
 
 
  Nauka, badania naukowe i postęp techniczny
 
 
 Ochrona środowiska
 
 
 
  Ochrona zdrowia
 
 
 
  Promocja
 
 
Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich
 
 
  Sport
 
 
 
 Kategoria specjalna: Walka o wolną, solidarną i demokratyczną Polskę
 
 
Wyróżnienie specjalne
 
 
Więcej zdjęć tutaj
 
Więcej o obchodach Święta Województwa tutaj oraz na www.swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
 
Fot. Andrzej Goiński
 
13 czerwca 2014 r.