Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

turystyka sport

Wieś na weekend 2019

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Zapraszamy do udziału w imprezach plenerowych z cyklu „Wieś na weekend”. W najbliższą sobotę (22 czerwca) zawody wędkarskie, wyplatanie wianków, konkursy z nagrodami i wspólna zabawa przy muzyce, czyli Noc Kupały w miejscowościach Słup (powiat grudziądzki) i Łąkie (powiat lipnowski).

Czytaj więcej

W Paszporcie Turystycznym: Dni Torunia, Ster na Bydgoszcz i wiele innych atrakcji

Na świętowanie  Nocy Kupały zapraszamy m.in. do Biskupina, Torunia, Chełmna i Jeżewa, fot. Szmon Zdziebło www.tarantoga.pl

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. w Toruniu, gdzie od czwartku do niedzieli odbywają się dni miasta oraz w Świeciu podczas Festiwalu Orkiestr Dętych. Wszystkich miłośników archeologii zapraszamy na Podróże w czasie „Łowcy, zbieracze, rolnicy” w Biskupinie, a zainteresowanych historią do Łabiszyna na „Łabiszyńskie spotkanie z historią. Bohaterowie Normandii”.

Czytaj więcej

Weekend na Szlaku Piastowskim

Podczas Weekendu na Szlaku Piastowskim głód wiedzy u najmłodszych zaspokoją lekcje muzealne m.in. w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, fot. Filip Kowalkowski

Motywem przewodnim tegorocznej edycji święta Szlaku Piastowskiego, na który zapraszamy w pierwszy weekend wakacji (21-23 czerwca 2019 r.) są gry i zabawy małych Słowian. Na uczestników czekają wystawy, koncerty oraz wiele innych atrakcji, które gwarantują trzy dni dobrej zabawy z historią w tle.

Czytaj więcej

6000 km sieci szlaków Camino w Polsce. Otwarcie kolejnego odcinka

Szlak św. Jakuba źródło Wydział Turystyki

W niedzielę 23 czerwca 2019 roku godz. 12.00 w Dobrzyniu nad Wisłą nastąpi uroczyste otwarcie Dobrzyńsko - Kujawskiej Drogi św. Jakuba. Jest to zakończenie kolejnego etapu przywracania i tworzenia sieci szlaków Camino w Polsce, która obecnie liczy blisko 6000 km.

Czytaj więcej

Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligii Orlika

Zwycięska drużyna dziewcząt SP nr 12 Bydgoszcz, fot. UMWK-P

W Śliwicach i Lińsku (powiat tucholski) zakończyły się jedenaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W turnieju dziewcząt (12-13 czerwca) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy. Organizację zawodów wspierał Urząd Marszałkowski.

Czytaj więcej

ETNO imprezy: Dni Włocławka, Jarmark Spichrzowy, Festiwal Nauki i wiele innych atrakcji

Rezerwat archeologiczny w Biskupinie, fot. Tymon Markowski

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. we Włocławku, gdzie w sobotę i niedzielę odbywają się dni miasta oraz w Grudziądzu podczas Jarmarku Spichrzowego. Wszystkich melomanów zapraszamy do Szafarni na koncert Polish Piano Trio, a zainteresowanych archeologią na Festiwal Nauki do Biskupina.

Czytaj więcej

Dzień sportu we Włocławku

Ubiegłoroczny turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk

Na stadionie miejskim we Włocławku odbyły się w piątek (14 czerwca) rozgrywki piłki nożnej i turniej lekkoatletyczny dla młodzieży z tak zwanych trudnych środowisk. Imprezę, odbywającą się w ramach projektów „Trampolina 2” i „Wykluczenie – nie ma MOWy!”, wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Spotkanie partnerów w ramach projektu Digitourism

Spotkanie parterów projektu Digitourism - Norwegia, źródło Wydziału Turystyki

W dniach 3-7 czerwca br., w Norwegii odbyło się spotkanie parterów projektu Digitourism, którego tematem były „Sposoby wykorzystania nowych technologii w doświadczaniu podróży - imersja („How can digital realities be incorporated into the travel experience?”). W ramach spotkania mieliśmy okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych, spotkaniach ze specjalistami oraz brać udział w warsztatach pn. „Persona and Customer Journey”.

Czytaj więcej

Pierwszy Memoriał Ireny Szewińskiej odbył się w Bydgoszczy

1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

W środę (12 czerwca) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się 1. lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej. W Grodzie nad Brdą rywalizowały gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Preludium do mitingu był wtorkowy (11 czerwca) konkurs w skoku o tyczce mężczyzn z udziałem Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska na Wyspie Młyńskiej. Organizację memoriału wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie

Ubiegłoroczny rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

W niedzielę (16 czerwca) Urząd Marszałkowski zaprosił miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy w Żninie. Impreza odbyła się w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne dwa rajdy zaprosimy do Brodnicy i Torunia.

Czytaj więcej

Paszport Turystyczny: Dni Inowrocławia, Blues na Świecie Festival i inne propozycje

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. w Inowrocławiu, gdzie od czwartku do niedzieli odbywają się dni miasta oraz w Świeciu podczas „Blues na Świecie Festival”. Wszystkich miłośników literatury zapraszamy na Toruński Festiwal Książki. Organizatorzy zaplanowali panele dyskusyjne i warsztaty dla młodszych i starszych czytelników.

Czytaj więcej

Turystyczne projekty pozarządówek

Pozarządówki ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego zorganizują rajdy rowerowe w różnych częściach województwa, fot. Tymon Markowski

Zarząd województwa przyznał wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2019 roku. Suma dofinansowania to 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i szkoleń dla przedstawicieli branży turystycznej otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych.

Czytaj więcej

XVII Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej w Inowrocławiu - relacja

XVII Ogólnopolski Zlotu Aktywu Turystyki Kolarskiej w Inowrocławiu, fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

W dniach 17-19 maja 2019 r. Oddział PTTK Inowrocław wraz z Klubem Turystyki Rowerowej „Kujawiak” zorganizował XVII Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej.

Czytaj więcej

Rajd szlakiem Generała Władysława Sikorskiego - relacja

Rajd szlakiem generała Władysława Sikorskiego, fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

W sobotę, 18 maja 2019 r. Inowrocławski Oddział PTTK wspólnie z Urzędem Miasta Inowrocławia, Szkołą Podstawową im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu oraz firmą Plast-Mar Balczewo zorganizował rajd szlakiem gen. Władysława Sikorskiego. Pierwszym przystankiem na szlaku było Parchanie, gdzie dzieci, młodzież oraz starsi uczcili pamięć wybitnego wodza, jakim był gen. Sikorski i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą jego pobyt w tym miejscu. To właśnie w Parchaniu mieszkał i pracował generał Władysław Sikorski, który zakupił niewielki majątek na mocy ustawy o osadnictwie wojskowym.

Czytaj więcej

Sport to zdrowie !

Dzień sportu, fot.Andrzej Goiński

Pod takim hasłem dnia 10 maja 2019 r. odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego lekcja pokazowa wychowania fizycznego prowadzona przez Annę Kulczyńską.

Czytaj więcej

95-lecie Astorii Bydgoszcz

Gala 95-lecia Astorii Bydgoszcz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Klub sportowy Astoria Bydgoszcz obchodzi w tym roku 95-lecie istnienia. Koszykarze „Asty” uczcili jubileusz awansem do ekstraklasy. W sobotę (25 maja) w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej Bydgoszczy odbyła się gala jubileuszowa. Podczas uroczystości klub otrzymał z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Spotkanie w ramach projektu Cult-CreaTE Interreg Europe

Spotkanie w ramach projektu Cult-CreaTE Interreg Europe

W dniach 13-15 maja br., w Padwie odbyło się spotkanie parterów projektu Cult-CreaTE. W ramach spotkania odbyły się wizyty studyjne i międzyregionalne warsztaty. Warsztaty były poświęcone budowaniu potencjału kluczowych pracowników partnerów, interesariuszy i decydentów oraz wymianie wiedzy i doświadczeń na temat potencjalnego wkładu przemysłu kulturowego i kreatywnego w turystykę kreatywną. Spotkanie inaugurujące projekt miało miejsce 13-15 listopada 2018 r. w Rydze.

Czytaj więcej

WF z mistrzyniami

Fot. Paweł Skraba

Sześć mistrzyń sportu przyjechało wczoraj (9 maja) do Włocławka, by poprowadzić lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Akcję wspiera samorząd województwa.

Czytaj więcej

Paszport turystyczny 2019

Pojezierze Brodnickie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji naszego Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Wszystkie informacje na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

Czytaj więcej

Megaweekend turystyczny: 100 wydarzeń na otwarcie sezonu

Fot Tymon Markowski dla UMWKP

Blisko 100 wydarzeń w 31 miejscowościach naszego regionu – trwa turystyczny MegaWeekend, w ramach którego odbywają się wydarzenia kulturalne, rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, zwiedzanie muzeów i parków krajobrazowych. XXVI Bydgoski Festiwal Operowy Opera, jazz, muzyka klasyczna, teatr - propozycje na majówkę Probaltica po raz 26.

Czytaj więcej

Rodzinny rajd rowerowy we Włocławku

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się w niedzielę (12 maja) we Włocławku. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne trzy rajdy zaprosimy do Żnina, Brodnicy i Torunia.

Czytaj więcej

Wf. z Otylią

Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Na www.mistrzyniewszkolach.pl trwają zapisy online do pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak. 18 kwietnia we Włocławku, z udziałem naszej słynnej pływaczki i członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program.

Czytaj więcej

Gratulacje dla medalistów z Abu Dhabi

Wizyta sportowców z naszego regionu, medalistów Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Zawodnicy polskiej reprezentacji z województwa kujawsko-pomorskiego – medaliści tegorocznych Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi gościli w poniedziałek (15 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim. Gratulacje i podziękowania za osiągnięcia sportowcy odebrali z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera.

Czytaj więcej

Powstaną małe obiekty sportowe

Siłownia typu street workout w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Blisko pół miliona złotych z budżetu województwa trafi w tym roku na budowę boisk, siłowni zewnętrznych, torów rowerowych oraz innych ogólnodostępnych i bliskich mieszkańcom obiektów sportowo-rekreacyjnych. Nabór wniosków w drugiej edycji marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej trwa jeszcze tylko dziś (12 kwietnia).

Czytaj więcej

Toruński Festiwal Smaków i nasze regionalne specjały

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W najbliższy weekend (13-14 kwietnia) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się Toruński Festiwal Smaków – impreza, która tradycyjnie już towarzyszy Targom Turystycznym „Wypoczynek 2019”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone