Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

turystyka sport

Cult-CreaTE- Koncepcja strategii komunikacji Szlaku Piastowskiego

Cult-CreaTE - logotyp

4 czerwca 2020 r. w formie on-line odbyło się XVI posiedzenia Rady Programowo – Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego, która zatwierdziła do realizacji Koncepcję strategii komunikacji marketingowej dla Szlaku Piastowskiego, powstałą w ramach planu działania w projekcie Cult-CreaTE (programu Interreg Europe).

Czytaj więcej

Kulturalnie i sportowo na weekend

Ubiegłoroczny Perspektywy – Nine Hills Festival, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nine Hills Festival w Chełmnie, koncert online w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, spacer tematyczny i projekcja filmu w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na bydgoski rajd z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”.

Czytaj więcej

Wspieramy turystyczne projekty pozarządówek

Organizacje pozarządowe zorganizują m.in rajdy rowerowe w różnych częściach województwa, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego, Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości, „Nad Wdą 2020” oraz „CykloCekcyn 2020” – 28 różnego rodzaju projektów związanych z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa realizują w tym roku kujawsko-pomorskie organizacje pozarządowe dzięki wsparciu samorządu województwa. Dofinansowanie trafiło również na znakowanie szlaków turystycznych. Na realizację tegorocznych zadań przeznaczono blisko 140 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Rowerowy weekend w regionie

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W sobotę (1 sierpnia) rusza rajd rowerowy w Bydgoszczy – ostatni z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Miłośnicy dwóch kółek mają ostatnią szansę na udział w rajdzie w Brodnicy. Trwają zapisy na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową we Włocławku i okolicach, który odbędzie się w sobotę 8 sierpnia. Więcej.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorska turystyka rowerowa

Fot. Źródło własne Departament Sportu i Turystyki

Coraz chętniej spędzamy wolny czas na rowerach. Ich sprzedaż w 2018 i 2019 r. ukształtowała się na poziome 1,1 mln sztuk. Przybywa też tras i ścieżek rowerowych. 28 lipca w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Toruniu, odbyła się konferencja, na której zaprezentowane zostały rezultaty działań podjętych w ramach projektu ECO-CICLE (Interreg Europa), mającego na celu poprawę lokalnych i regionalnych polityk promocji turystyki rowerowej.

Czytaj więcej

Rajd szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej

fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP

Miłośników dwóch kółek i malowniczych nadwiślańskich krajobrazów zapraszamy na przejazd Wiślaną Trasą Rowerową we Włocławku i okolicach, który odbędzie się w sobotę 8 sierpnia. Do pokonania dystans 20 kilometrów. Zapisytutaj.

Czytaj więcej

Na rowery do Brodnicy

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Do przyszłej niedzieli (2 sierpnia) trwa rajd w Brodnicy – czwarty z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Ostatni przejazd rowerowy odbędzie się w Bydgoszczy – zapisy już ruszyły.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego

Głaz narzutowy na styku trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Blisko 19 hektarów lasów, malowniczo położone jeziora, bogactwo gatunków zwierząt i roślin oraz rozwinięta baza edukacyjna czynią tereny Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego idealnym miejscem dla turystyki i wypoczynku. Jego uroki można poznawać podczas zajęć dydaktycznych oraz wycieczek po szlakach turystyki pieszej i rowerowej.

Czytaj więcej

Zwiedzaj region z Paszportem do Natury

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż do miejsc związanych z naturą. W czwartek (23 lipca) na platformie widokowej nad Wisłą w Toruniu odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną kampanię Paszportu Turystycznego. Wzięli w niej udział marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Kowalkowska i dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą Jarosław Pająkowski.

Czytaj więcej

Budujemy boiska sportowe i sale gimnastyczne

Podpisanie umów, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2 miliony złotych na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie. W piątek (17 lipca) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński), z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej, członka zarządu Anety Jędrzejewskiej i radnego województwa Roberta Malinowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umów.

Czytaj więcej

Na rowery do Lipna i Brodnicy

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Jutro (18 lipca) rozpocznie się rajd w Brodnicy – czwarty z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Miłośnicy dwóch kółek mają ostatnią szansę na udział w rajdzie w Lipnie. Ostatni przejazd rowerowy odbędzie się w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Sztafeta „100 na 100” z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski

Zapisz się na bieg sztafetowy i zdobądź nagrodę dla Twojego miasta!

Czytaj więcej

Wioski tematyczne polecają się na wakacyjne wypady

Warsztaty w Chlebowej Wiosce w Janiej Górze, fot. Tymon Markowski dla UMWK-P

W Kujawsko-Pomorskiem znajduje się kilka wiosek tematycznych, czyli specjalnie utworzonych, zwykle w małych miejscowościach, atrakcji turystycznych z motywem przewodnim. Można w nich wypiekać chleb, wcielić się w zielarza, a nawet uczestniczyć w weselu sztygara. To świetna propozycja na rodzinne wakacyjne wycieczki.

Czytaj więcej

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski odbędą się we Włocławku

Organizację 96. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. fot. Marcin Drogorób/UMWKP

Stolica Kujaw pod koniec sierpnia stanie się areną 96. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów. Wczoraj (14 lipca) w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku odbyło się podpisanie umowy o dofinansowanie imprezy.

Czytaj więcej

Sto kilometrów na stulecie powrotu do wolnej Polski

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

W najbliższą sobotę (18 lipca) na bieżniach lekkoatletycznych w Tucholi i Wąbrzeźnie odbędą się biegi sztafetowe „100 na 100” organizowane w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy. Biegacze rywalizować będą o to, która drużyna najszybciej pokona dystans stu kilometrów. Zwycięskie miasto wskaże szkołę, którą wyposażymy w sprzęt sportowy. Wśród zawodników rozlosujemy nagrodę specjalną – wysokiej klasy rower. Do udziału zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa, którzy chcieliby wesprzeć jedno z rywalizujących miast. Zapisy tutaj.

Czytaj więcej

Rowerem po Lipnie i okolicach

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie, fot. Tymon Markowski

Do 19 lipca trwa rajd w Lipnie – trzeci z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Ruszyły już zapisy na rajd w Brodnicy. Ostatni przejazd rowerowy odbędzie się w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Doroczny turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu (zdjęcia)

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu, Fot. Szymon Zdziebło

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego (3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Rowerowy weekend w Żninie i Lipnie

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Jutro (4 lipca) rozpocznie się rajd w Lipnie – trzeci z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Miłośnicy dwóch kółek mają ostatnią szansę na udział w rajdzie w Żninie. Następne rowerowe przejazdy odbędą się w Brodnicy i Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Dobre rozwiązania w ekoturystyce

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Kujawsko-Pomorskiem nie brakuje atrakcji turystycznych, zarówno tych kulturowych, jak i przyrodniczych. Praktycznym działaniem jest łączenie ich w ścieżki tematyczne. Takimi w naszym województwie są między innymi Szlak TeH2O, W Labiryntach Natury Borów Tucholskich, Kujawsko-Pomorskie Zakamarki i Konstelacje Dobrych Miejsc oraz Szlak Fortyfikacji. W ramach międzynarodowego projektu ThreeT opracowana zostanie koncepcja rozwoju aktywnej turystyki na terenie parków krajobrazowych w naszym regionie. Propozycje nowych form wypoczynku i rekreacji były tematem wtorkowej (30 czerwca) wideokonferencji z udziałem członków zarządu województwa i radnych.

Czytaj więcej

Celtur - Komunikat

Szanowni Państwo!

W  związku z podjętą informacją o niewypłacalności organizatora turystyki Biura Podróży CELTUR Katarzyna Umżyńska, z siedzibą w Bydgoszczy, informujemy, iż Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wystąpił do gwaranta przedsiębiorcy: AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. o uruchomienie środków z tytułu gwarancji ubezpieczeniowej numer 05.821.502 wystawionej w dniu 20.08.2019 r.

Czytaj więcej

Młodzi trenują kolarstwo

Trening toruńskiej szkółki kolarskiej, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

W okresie wakacyjnym rowerzyści nie rezygnują z treningów. Ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa.

Czytaj więcej

Na weekend do borowiackiej wsi

Fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

W sobotę (20 czerwca) do wsi Krzywogoniec w powiecie tucholskim zapraszamy na Świętojańskie Poezjowanie. W programie zajęcia dla dzieci, gra świętojańska, kiermasz lokalnych produktów i koncert.

Czytaj więcej

Jak blisko, jak fajnie!

Jedną z atrakcji Pałuk jest przejażdżka kolejką wąskotorową, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka blisko sto różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Czytaj więcej

Rowerem po Żninie i okolicach

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Do 5 lipca potrwa rajd w Żninie - drugi z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Miłośnicy dwóch kółek mogą zapisywać się już na rajd w Lipnie. Następne rowerowe przejazdy odbędą się w Brodnicy i Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Młodzi trenują kolarstwo

Trening szkółki kolarskiej w Niemczu (powiat bydgoski), fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W tym roku ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. Treningi będą odbywały się także w okresie wakacyjnym.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone