Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

turystyka sport

Ogłoszenie Otwartego Konkursu Ofert nr 4/2021

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr 49/2135/20  Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 grudnia 2020 r. ogłosił otwarty konkurs ofert nr 4/2021 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2021 roku pod nazwą „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu” – Organizacja Dużych Imprez Sportowych.

Czytaj więcej

Ogłoszenie Otwartego Konkursu Ofert nr 2/2021

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr 49/2135/20  Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 grudnia 2020 r. ogłosił otwarty konkurs ofert nr 2/2021 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2021 roku pod nazwą „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu” – Organizacja Imprez Sportowych.

Czytaj więcej

Kolejna odsłona Kujawsko-Pomorskiego Forum Branżowego „Bez maski”

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zapraszają na drugą konferencję on-line „Bez maski”, która odbędzie się dziś (8 grudnia).  Dyskusja będzie okazją do konsultacji z ekspertami i dzielenia się doświadczeniami związanymi z budowaniem marki regionalnej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Informacja

Przypominamy o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium sportowego. Druki wniosków oraz załączniki i regulamin znajduje się w zakładce „sport-stypendia

Czytaj więcej

VII Kasper Cup przeszedł do historii

Wręczenie nagrody w turnieju przez przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską, fot. Archiwum SKS Kasprowicz Inowrocław

Dobiegła końca siódma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kadetów Kasper Cup, który w miniony weekend z udziałem drużyn z Warszawy, Olsztyna, Kolbud, Stargardu i Ostrowa Wielkopolskiego odbywał się w hali widowiskowo sportowej. Turniejowi od lat patronuje marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. W wydarzeniu udział wzięła przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Prestiżowe wyróżnienie dla Memoriału Ireny Szewińskiej

Lekkoatletki w trakcie biegu na stadionie Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, fot. Paweł Skraba

Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej został nagrodzony awansem do strefy Gold Continental Tour. Impreza od 2019 roku odbywa się w Bydgoszczy, najbliższa edycja w czerwcu przyszłego roku.

Czytaj więcej

Sport łączy pokolenia: zajęcia online z mistrzyniami

Spotkanie z Otylią Jędrzejczak i mistrzyniami sportu, fot. Paweł Skraba

Aktywność fizyczna nie ma barier wiekowych – o dobrą kondycję i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z mistrzyniami sportu organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbyło się wczoraj (24 listopada) w Bydgoszczy. Ze względu na epidemię Covid-19 uczestniczki wzięły udział w warsztatach online. Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać opinii dietetyczki, psychologa sportowego oraz wykładów motywacyjnych. Projekt wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Kreatywność na Szlaku Piastowskim

Logotyp - Cult-CreaTE

W dniach 17 i 18 listopada br. odbyły się warsztaty on-line dotyczące kreatywności na Szlaku Piastowskim.

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w uchwale sprawie stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe

Konsultacje dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w uchwale sprawie trybu finansowania sportu w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Konsultacje dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania zadania własnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

Czytaj więcej

Budują markę regionu

Dom Legend Toruńskich (2017) fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pasjonaci przyrody, ambasadorzy lokalnej historii i tradycji, działający na rzecz popularyzacji krajoznawstwa i rozwoju gospodarki turystycznej Kujaw i Pomorza to tegoroczni laureaci marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”. Wiedzą, jak promować nasz region w kraju i za granicą, jak zainteresować ofertą turystyczną mieszkańców i gości odwiedzających województwo.

Czytaj więcej

Marszałek Piotr Całbecki przewodniczącym Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba

Zebranie online Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Raport z aktywności federacji w 2019 roku, przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu, propozycje działań w roku jubileuszowym i wybór przewodniczącego na nową kadencję – to punkty poniedziałkowego (16 listopada) dorocznego zebrania Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba z Compostelli. W związku z obecną sytuacją epidemiczną konferencja odbyła się on-line.

Czytaj więcej

Nowa sala do ćwiczeń dla niepełnosprawnych sportowców

Ceremonia otwarcia tegorocznych mistrzostw w podnoszeniu ciężarów połączona z otwarciem sali sportowej dla niepełnosprawnych sportowców, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy stał się miejscem przyjaznym dla niepełnosprawnych sportowców. Od teraz mogą bez przeszkód korzystać z wybudowanych z myślą o nich nowych przestrzeni do ćwiczeń i treningów. W sobotę (14 listopada) odbyło się uroczyste otwarcie obiektów, połączone z inauguracją 48. Indywidualnych Mistrzostw Polski, 20. Mistrzostw Kobiet i 16. Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie Forum Branżowe „Bez maski”

 „Bez maski” – to tytuł dzisiejszej (5 listopada) konferencji online, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Dyskusja będzie okazją do konsultacji z ekspertami i dzielenia się doświadczeniami związanymi z budowaniem marki regionalnej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

VI Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy, Fot. Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Toruniu zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w „VII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

Gościliśmy młodych mistrzów lekkiej atletyki

Wizyta młodych mistrzów lekkiej atletyki w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Dziewiętnaście złotych medali, cztery srebrne i cztery brązowe – z takim wynikiem kujawsko-pomorscy adepci Królowej Sportu zakończyli wrześniowe 74. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkiej Atletyce w Radomiu. To dzięki nim nasz region znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej województw. W czwartek (8 października) w Urzędzie Marszałkowskim młodych lekkoatletów i ich trenerów podjął marszałek Piotr Całbecki, który gratulował medalistom zwycięstwa. Podczas uroczystości gospodarz regionu został uhonorowany medalem uznania za wspieranie organizacji imprez mistrzowskich w naszym regionie.

Czytaj więcej

WF z mistrzyniami sportu

Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło we wtorek (29 września) w Inowrocławiu lekcję wychowania fizycznego dla ponad 240 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Z mistrzyniami i uczennicami spotykały się przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

Tegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Aleksandrowie Kujawskim zakończyły się dwunaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W  turnieju dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie Organizację zawodów wsparł finansowo Urząd Marszałkowski.

Czytaj więcej

Biegi, piłka, kolarstwo, sporty wodne - dotujemy imprezy sportowe

Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Memoriał Ireny Szewińskiej Bydgoszcz Cup i 96.PZLA Mistrzostwa Polski we Włocławku to dwie największe imprezy sportowe, które odbyły się dzięki dotacjom z budżetu województwa przyznanym organizacjom pozarządowym. Kwotą ponad miliona złotych wspieramy w tym roku organizację 94 wydarzeń sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Czytaj więcej

Z kamerą wśród Piastów – konkurs filmowy dla uczniów

Zdobywcy pierwszego miejsca i Nagrody Publiczności w ubiegłym roku - III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

„Skąd biorą się mnisi i czego nas nauczyli” oraz „Trudne życie żon władców” – to tematy, między którymi może wybierać młodzież szkolna biorąca udział w trzeciej edycji marszałkowskiego konkursu filmowego „Z kamerą wśród Piastów”. Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada.

Czytaj więcej

Biegacze z Wąbrzeźna zwyciężyli w sztafecie

Wręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

3 godziny 11 minut 54 sekundy – to czas, w którym biegacze z Wąbrzeźna pokonali dystans 100 kilometrów i zwyciężyli w zawodach „100 na 100”, zorganizowanych z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Nagrody podczas piątkowego (18 września) spotkania podsumowującego w Urzędzie Marszałkowskim wręczyli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Warsztaty szkoleniowe na Szlaku Piastowskim.

Logo Cult-CreaTE

15 września 2020 r. hotelu Cukrownia Żnin odbyły się warsztaty szkoleniowe służące wdrożeniu powstałej w kwietniu Strategii komunikacji marketingowej Szlaku Piastowskiego. W warsztatach można było uczestniczyć również on-line. Uczestnicy projektowali komunikaty werbalne, odgrywali scenki z wykorzystaniem zasad storytellingu oraz dyskutowali na temat współpracy obiektów na Szlaku i przyszłych rozwiązań mających na celu poprawę zarzadzania Szlakiem. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ok. 50 przedstawicieli administratorów obiektów na Szlaku Piastowskim i samorządów przez obszar których przebiega Szlak.

Czytaj więcej

Nagrody Sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosku o nagrody sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

Kraina stu jezior - Krajeński Park Krajobrazowy

Krajeński Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach

Blisko sto jezior, liczne gatunki roślin i zwierząt, warte poznania zabytki, a dla aktywnych szlaki turystyki pieszej i rowerowej - to bogactwo Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, największego na Kujawach i Pomorzu.

Czytaj więcej

Włocławek stolicą lekkiej atletyki

96. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł Skraba

Od piątku (28 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) we Włocławku odbywały się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce z udziałem plejady gwiazd Królowej Sportu. Na starcie mogliśmy zobaczyć reprezentantów Kujaw i Pomorza: Igę Baumgart-Witan, Marcina Lewandowskiego i Pawła Wojciechowskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone