Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Czołowi polscy pływacy rywalizują w Bydgoszczy

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu, Bydgoszcz, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W Bydgoszczy trwają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu. „Astoria” przez pięć dni będzie areną zmagań czołówki krajowego pływactwa. Organizację imprezy wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Transmisja na stronie Polskiego Związku Pływackiego.

Czytaj więcej

Nabór imprez do 11. edycji Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Długich 2022

Zdjęcie „rodzinne” uczestników Biegu im. Rodziny Milewskich w Gniewkowie. Fot. AKTYWER.PL

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór imprez do 11. edycji cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Długich 2022, termin składania ofert – do 6 grudnia 2021 włącznie. Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Informacja

Informujemy, że w zakładce sport-stypendia została zamieszczona uchwała wraz z wytycznymi dotycząca stypendiów sportowych za osiągnięcia w 2021 roku.

Czytaj więcej

Laur Królowej Sportu (fotorelacja)

Gala Lauru Królowej Sportu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Najlepsi polscy lekkoatleci odebrali w sobotę 30 października w Bydgoszczy nagrody i podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali Lauru Królowej Sportu z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego.

Czytaj więcej

Maraton toruński za nami (dużo zdjęć)

38. Maraton Toruński, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad siedmiuset zawodników ukończyło w niedzielę (24 października) maraton lub półmaraton w ramach 38. Toruń Maratonu. Imprezę wsparł finansowo samorząd województwa. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Czytaj więcej

Nowe inwestycje sportowe

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Dedykowane marszałkowskie programy inwestycyjne wspierają kujawsko-pomorskie miasta i gminy w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych. W czwartek (14 października) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna ceremonia wręczenia umów dotacyjnych.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych  PTTK w Toruniu zapraszają  uczniów szkół podstawowych do udziału w „VIII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

Informacja

Informujemy, że nastąpi zmiana zasad naboru wniosków na stypendia sportowe. Prosimy o nieskładanie wniosków w trybie uchwały Nr XLIII/715/13 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 18 listopada 2013 r. Nowy regulamin wraz z drukami wniosków zostanie zamieszczony na stronie do 31 października 2021 roku. Nabór wniosków na stypendia sportowe w nowy trybie będzie trwał do dnia 31 grudnia 2021 roku.

Czytaj więcej

Goście z Europy poznają cyfrowe projekty turystyczne regionu

Gra miejska na toruńskiej starówce z udziałem partnerów projektu Digitourism. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

O tym, jak Kujawsko-Pomorskie wykorzystuje nowoczesne technologie w promocji zasobów dziedzictwa kulturowego i walorów turystycznych, dowiedzą się odwiedzający nasz region partnerzy projektu Digitourism. We wtorek (5 października) z przedstawicielami organizacji pozarządowych i uczelni wyższych z czterech europejskich państw spotkał się wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Goście odwiedzili również toruńskie muzea i starówkę oraz wzięli udział grze miejskiej.

Czytaj więcej

Zasłużeni dla turystyki z nagrodami

Wojewódzkie obchody Dnia Turystyki w Chełmnie, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Rokrocznie wraz z zakończeniem sezonu swoje święto obchodzą przedstawiciele branży turystycznej. Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których nagrody i wyróżnienia odebrali najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza, odbyły się w piątek (30 września) w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radni sejmiku Katarzyna Lubańska i Robert Malinowski.

Czytaj więcej

Sport jest kobietą – zajęcia z mistrzyniami

Zajęcia w ramach projektu "Śniadanie mistrzyń", fot. Paweł Skraba

O dobrą kondycję fizyczną i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z najlepszymi polskimi zawodniczkami organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbyło się wczoraj (21 września) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński). Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać rad psychologa sportowego oraz wziąć udział w wykładach motywacyjnych. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Zwiedzanie biblioteki bernardynów w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Hasłem tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa są „Smaki dziedzictwa”. Z tej okazji weekend upłynie w naszym regionie pod znakiem pikników kulinarnych, festynów archeologicznych, biesiad, prelekcji i wystaw. Szczegółowe informacje o wydarzeniach na stronie EDD.

Czytaj więcej

Terminy składania wniosków – nagrody sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków dotyczących nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

Nasi wioślarze trzy razy na podium

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie Kruszwica 2021, fot. klubowe media społecznościowe

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się w Kruszwicy (powiat inowrocławski) Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 w wioślarstwie. Polacy w silnie obsadzonej stawce zdobyli sześć medali, z czego trzy krążki wywalczyli sportowcy z Kujaw i Pomorza.

Czytaj więcej

Dwa medale z Egiptu

Fot. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

W Kairze zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie torowym. Polacy wywalczyli dwa brązowe medale – w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet i w sprincie drużynowym mężczyzn. W obu zespołach rywalizowali zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

100 lat minęło….

UM Toruń, fot. Adam Zakrzewski

W tym roku,  jubileusz 100 lat działalności świętował  31  sierpnia  br. w  Sali  Mieszczańskiej  Ratusza w Toruniu,  drugi  najstarszy w naszym regionie Oddział Polskiego  Towarzystwa  Turystyczno-Krajoznawczego - Oddział Miejski im. Mariana Sydowa w Toruniu.

Czytaj więcej

Gratulacje dla naszych olimpijczyków

Spotkanie samorządowych władz województwa z olimpijczykami, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

- To już tradycja, że po igrzyskach olimpijskich samorządowe władze województwa goszczą naszych olimpijczyków. To były dla nas historyczne igrzyska, jeszcze nigdy nasi zawodnicy nie zdobyli tylu medali. Wielkie brawa! – mówił marszałek Piotr Całbecki podczas spotkania ze sportowcami, w którym uczestniczyli też radni województwa z przewodniczącą sejmiku Elżbietą Piniewską.

Czytaj więcej

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Jutro (28 sierpnia) ruszy ostatni rajd cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tym razem miłośnicy dwóch kółek pokonają 23-kilometrową trasę, która wystartuje z toruńskiej przystani i poprowadzi głównie lewą stroną Wisły. W związku z dużym zainteresowaniem lista uczestników jest już zamknięta.

Czytaj więcej

Mateusz Kołodziejski pofrunął po brąz

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Stypendysta marszałka województwa Mateusz Kołodziejski (zawodnik CWZS Zawiszy Bydgoszcz) trzecim juniorem na świecie w skoku wzywż! Lekkoatleci z Kujawsko-Pomorskiego dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Świata Juniorów w Nairobi.

Czytaj więcej

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości

XIV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości, 15.08.2021, uczestnicy, fot. Marek Wiśniewski

W minioną sobotę (15 sierpnia) pasja do rajdów rowerowych połączyła aż 500 rowerzystów, którzy poprzez udział  w XIV Bydgoskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości uczcili pamięć o bohaterach walk za niepodległą Polskę. Uczestnicy wyprawy przejechali jednego dnia aż 111 km. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klubu Turystyki Rowerowej „Rowerowa Brzoza”.

Czytaj więcej

Rowerowy rajd w Dobrzyniu nad Wisłą

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Już jutro (14 sierpnia) rowerzyści wystartują z Dobrzynia nad Wisłą (powiat lipnowski), by pokonać liczącą blisko 30 kilometrów trasę wokół miasta. Zapisy na wydarzenie nadal trwają. Kolejny rajd w Toruniu 28 sierpnia – w związku z dużym zainteresowaniem lista uczestników jest już zamknięta.

Czytaj więcej

Festiwal Wisły za nami

Festiwal Wisły 2021, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych, regaty, rejsy, koncerty i wiele innych wydarzeń towarzyszyło tegorocznemu Festiwalowi Wisły, wydarzeniu, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Wioski tematyczne – tu się dzieje

Warsztaty we Wiosce mydlarskiej we Fiałkach koło Górzna, fot. Andrzej Goiński UMWKP

W naszym regionie warto odwiedzić wioski tematyczne - specjalnie utworzone atrakcje turystyczne z motywem przewodnim. Położone zwykle w małych miejscowościach są świetnym celem rodzinnych wycieczek, przyjmują również grupy zorganizowane. W wiosce można przenieść się w czasie do zabytkowej kopalni, pospacerować kwiatowym szlakiem z duchem właścicielki zabytkowego dworu, ale też podczas warsztatów w Mydlarskiej Wiosce we Fiałkach koło Górzna (powiat brodnicki) zrobić własny naturalny kosmetyk.

Czytaj więcej

Nasze muzea zapraszają na zwiedzanie pod chmurką

Olenderski Park Etnograficzny, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Spacer przez wieś ulokowaną w środku miasta, odkrywanie życia osiemnastowiecznych rybaków, wizyta w dworze młodzieńczej miłości Fryderyka Chopina - to możliwe w skansenach i muzeach na wolnym powietrzu. Zapraszamy do odwiedzenia: Kłóbki, Wielkiej Nieszawki, Kaszczorka, Torunia i Biskupina  na Kujawach i Pomorzu, wszystkie placówki są prowadzone przez samorząd województwa.

Czytaj więcej

Srebro i brąz na zakończenie igrzysk olimpijskich

Finał sztafety kobiet, fot. Paweł Skraba

Przedostatni dzień olimpijskich zmagań przyniósł reprezentantkom z Kujaw i Pomorza dwa medale. Brąz wywalczyły kajakarki w składzie z Heleną Wiśniewską (CWZS Zawisza Bydgoszcz Kajakarstwo), a srebro biegaczki z Igą Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) w sztafecie 4x400 m.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone