Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Fot. Daniel Pach

Do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia  do kolejnej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat POT 2022. To środowiskowe wyróżnienie, stanowiące rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać przez aplikację konkursową.

Czytaj więcej

Festiwal Wisły już w ten weekend

Ubiegłoroczny Festiwal Wisły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych, regaty, rejsy, koncerty, jarmark nadwiślańskich smaków i wiele innych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Wisły, wydarzenia, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Program na stronie www.festiwalwisly.pl

Czytaj więcej

Agnieszka zostaje królewną – podsumowanie Princess Anna Vasa Tour 2022

Princess Anna Vasa Tour 2022, fot. Paweł Skraba

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny” wygrywa Agnieszka Skalniak-Sójka (Atom Developer Pościollux.pl Wrocław), staje też na najwyższym podium po każdym z trzech etapów, tym samym zabiera na Dolny Śląsk Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej

Brodnicki Park Krajobrazowy - raj dla aktywnych miłośników przyrody

Brodnicki Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach dla UMWKP

Ponad 40 jezior, 8 rezerwatów przyrody, wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Bogactwo przyrodnicze Brodnickiego Parku Krajobrazowego co roku przyciąga na te tereny wielu turystów. Usatysfakcjonowani będą zwłaszcza miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy mogą spędzać czas w kajaku lub na licznych szlakach pieszych czy rowerowych.

Czytaj więcej

Portugalskie medale dla regionu

Medalistki w scratchu juniorek, od lewej Maja Tracka (srebro), Lani Wittevrongel (złoto), Roni Bash (brąz), fot. www.uec.ch

Cztery srebrne i dwa brązowe krążki zdobyli kolarze torowi z Kujaw i Pomorza na mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców.

Czytaj więcej

Dni Świętego Jakuba (fotorelacja)

Kujawsko-Pomorskie Dni św. Jakuba, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W miniony weekend odbyły się główne uroczystości Kujawsko-Pomorskich Dni św. Jakuba. W niedzielę (24 lipca) na Rynku Nowomiejskim w Toruniu wystąpiła znana wokalistka wykonująca muzykę chrześcijańską Magda Anioł. Obchodom towarzyszył Camino Polaco Maraton z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do Torunia oraz wiele innych atrakcji. Całość poprowadził Conrado Moreno. W wydarzeniu uczestniczył radny województwa Przemysław Przybylski.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Kujawsko-Pomorskie Dni Świętego Jakuba

Śladami św. Jakuba, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W najbliższy weekend rozpoczynają się Kujawsko-Pomorskie Dni św. Jakuba. W niedzielę (24 lipca) na Rynku Nowomiejskim w Toruniu m.in. jarmark, animacje dla dzieci i meta maratonu Camino Polaco. W toruńskich obchodach weźmie udział marszałek Piotr Całbecki. Nasz region jest członkiem Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba z Compostelli.

Czytaj więcej

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy – tu wypoczniesz w lesie i nad jeziorem

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 40 jezior, około 800 gatunków roślin i wiele rzadkich gatunków ptaków, ścieżki turystyczne i trasy rowerowe czekają na odwiedzających w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. Park jest ważnym elementem naturalnego korytarza ekologicznego łączącego Kampinoski Park Narodowy z Puszczą Bydgoską i dalej z Borami Tucholskimi. Liczne walory krajobrazowe i wartości przyrodnicze czynią te tereny wyjątkowym miejscem do wypoczynku.

Czytaj więcej

Dotacje na sport młodych

Wręczenie umów na dofinansowanie klubów sportowych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Samorząd województwa przekazuje pieniądze na rozwój karier młodych sportowców. Na organizację szkoleń i obozów klubowych trafi w tym roku ponad 1,6 miliona złotych z budżetu województwa. W środę (20 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie przedstawicielom klubów sportowych wręczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz radni województwa Robert Malinowski i Jacek Gajewski.  Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Adrianna Sułek czwarta na świecie z rekordem Polski!

Mistrzostwa Świata w Eugene, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz) zajęła czwarte miejsce w siedmioboju na mistrzostwach świata w Eugene (Stany Zjednoczone). Była stypendystka marszałka województwa pobiła rekord Polski, gromadząc 6673 punkty wielobojowe!

Czytaj więcej

Bydgoski triathlon w obiektywie

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Blisko cztery tysiące zawodników zmierzyło się na czterech dystansach Enea Bydgoszcz Triathlon - największej imprezy triathlonowej w Polsce. Ósma edycja wydarzenia miała miejsce w miniony weekend (9-10 lipca), a jej organizację wsparł finansowo samorząd województwa.

Czytaj więcej

Hokej na trawie: srebro dziewcząt, brąz mężczyzn

fot. PZHT

Reprezentacja Polski dziewcząt do lat 16 zdobyła tytuł wicemistrzyń Europy w hokeju na trawie 5-osobowym. Męska kadra seniorów sięgnęła po brązowy medal w tej samej formule. W obu ekipach nie zabrakło zawodników z Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Pieniądze na regionalną turystykę rozdane

Rajd rowerowy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

60 tysięcy złotych z budżetu województwa przeznaczono w tym roku na realizację projektów z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa. Dzięki temu dofinansowaniu organizacje pozarządowe zorganizują rajdy piesze i rowerowe, konkursy i warsztaty.

Czytaj więcej

Zwiedzaj region z „Paszportem od kuchni”!

Aplikacja Paszport od kuchni, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Powidła strzeleckie, musztarda kcyńska, karp nakielski i gęsina – Kujawsko-Pomorskie smakami stoi. W tym roku zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż wzbogaconą kulinarnymi zdobyczami. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie. Aplikacja do pobrania.

Czytaj więcej

Walk in day – Tatuowanie na wystawie

Tatuowanie na wystawie, materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Kolektyw Bodyfikacje zapraszają 25 czerwca w godz. 10.00-18.00 na „Walk in day – tatuowanie na wystawie”. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni ekspozycji „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”.

Czytaj więcej

Piknik w magicznej Nawrze (zdjęcia)

Piknik w Nawrze, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podtoruńska Nawra – miejsce magiczne! Niegdyś odegrało znaczącą rolę w dziejach politycznych, kulturalnych i gospodarczych Pomorza. Wkrótce powstanie tu placówka kulturalna marzeń odnosząca się do jego tożsamości, a także do misji  społecznej, jaką wypełniała sumiennie na ziemiach naszego regionu przedwojenna polska ziemiańska inteligencja. W niedzielę (26 czerwca) w nawrzańskim parku pałacowym odbył się piknik, na który zaprosiły samorząd województwa i Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa. 

Czytaj więcej

Weekendowa moc piastowskich atrakcji

Podczas Weekendu na Szlaku Piastowskim głód wiedzy u najmłodszych zaspokoją lekcje muzealne m.in. w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, fot. Filip Kowalkowski

Blisko sto różnych atrakcji czekać będzie na odwiedzających Szlak Piastowski w weekend od 24 do 26 czerwca. Przez te trzy dni historię Piastów będzie można poznać z nieznanej strony oraz odwiedzić dowolny z obiektów szlaku, gdzie od samego wejścia do wspólnej zabawy porwą uczestników rekonstruktorzy, przewodnicy i animatorzy. Jest w czym wybierać, dlatego z pomocą przychodzi dedykowana wydarzeniu strona internetowa www.weekend.szlakpiastowski.pl.

Czytaj więcej

Grzegorz Mielcarski patronem chełmińskiego stadionu

Nadanie imienia Grzegorza Mielcarskiego stadionowi w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Chełmiński stadion otrzymał imię Grzegorza Mielcarskiego, byłego reprezentanta Polski i wicemistrza olimpijskiego z 1992 roku. W sobotniej (11 czerwca) uroczystości wziął udział marszałek Piotr Całbecki, lokalni samorządowcy i znani ze świata sportu, jak między innymi: komentator i dziennikarz Dariusz Szpakowski, trener Andrzej Strejlau, czy byli reprezentanci Michał Żewłakow, Radosław Majdan.

Czytaj więcej

Wioślarze RTW LOTTO Bydgostia po raz trzydziesty Drużynowym Mistrzem Polski!

Piknik sportowy podsumowujący start bydgoskiego klubu w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W poniedziałek (6 czerwca) na nowoczesnej przystani wioślarskiej RTW LOTTO Bydgostia odbył się piknik sportowy podsumowujący start bydgoskiego klubu w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu. Na torze Malta zawodnicy RTW zdobyli 14 medali (6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych), czym przypieczętowali trzydzieste z rzędu Drużynowe Mistrzostwo Polski. Podczas pikniku po raz ostatni w roli prezesa Bydgostii wystąpił Zygfryd Żurawski, który ogłosił przekazanie sterów młodszemu pokoleniu.

Czytaj więcej

Dzień Przewodnika Turystycznego. Dziękujemy za Eskapadę! (zdjęcia)

Wojewódzkie obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Myślęcinku, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Posiadają szeroką wiedzę historyczną, geograficzną i przyrodniczą, z pasją opowiadają o naszym regionie. W sobotę (4 czerwca) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku (powiat bydgoski) w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego wyróżnienia otrzymali zasłużeni przewodnicy z regionu, a organizatorom Eskapady wręczone zostały podziękowania za współpracę przy tegorocznej edycji akcji. 

Czytaj więcej

Pięć rekordów podczas 4. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

Memoriał Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Kilka tysięcy widzów oklaskiwało na bydgoskim stadionie Zawiszy uczestników 4. Memoriału Ireny Szewińskiej, który odbył się 3 czerwca. Ci odpłacili się znakomitymi wynikami, aż pięciokrotnie bijąc rekordy mityngu.

Czytaj więcej

Sukcesy kajakarek Zawiszy w Pucharze Świata

Puchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł Skraba

Szesnaście razy stawali na podium polscy zawodnicy w zakończonych w niedzielę (29 maja) w Poznaniu zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Te najważniejsze – złote – były udziałem kajakarek bydgoskiego Zawiszy.

Czytaj więcej

Co biegacze lubią najbardziej

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwa jedenasta edycja Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Między kwietniem a listopadem w całym regionie zaplanowano dziewięć spotkań. Najbliższe zawody – XVII Półmaraton Unisławski i Dziesiątka Unisławska – odbędą się w sobotę (25 czerwca). Zainteresowanych startem zapraszamy do zapisów on-line.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Dobrzynia nad Wisłą na wspólny rajd

Kujawsko-Pomorskie na Rowery, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wielbiciele wycieczek rowerowych mogą wziąć udział w zbliżających się rajdach w Dobrzyniu nad Wisłą, Kruszwicy, Żninie i Warlubiu w ramach cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Chętni do udział w wydarzeniach muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, zapisy wciąż są otwarte.

Czytaj więcej

Promocja lokalnego dziedzictwa turystycznego z dofinansowaniem

Spływ kajakowy, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Prawie sto tysięcy złotych z marszałkowskiego funduszu otrzyma siedem pozarządówek z naszego regionu. Dzięki pozyskanym środkom będą one budować i rozwijać lokalne marki turystyczne poprzez warsztaty, promocję czy znakowanie szlaków pieszych i rowerowych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone