Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Konferencja prasowa ws. Halowych Mistrzostw Świata Kujawy Pomorze 2026 , fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak brzmi oficjalna nazwa najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. To wielkie wyróżnienie dla Polski i województwa kujawsko-pomorskiego, a także wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom najlepszych lekkoatletów i miłośników królowej sportu z całego globu. Decyzja rady World Athletics była tematem czwartkowej (23 marca) konferencji prasowej, w której uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radny Jacek Gajewski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Czytaj więcej

Najlepsi sportowcy z marszałkowskimi stypendiami

Wręczenie stypendiów sportowych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

188 zawodniczek i zawodników reprezentujących 36 klubów sportowych z całego regionu otrzyma w tym roku stypendia marszałka województwa. Do utalentowanych młodych sportowców trafi łącznie ponad 860 tysięcy złotych. Ze stypendystami spotkali się w poniedziałek (13 marca) marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Robert Malinowski. Zdjęcia do pobrania 

Czytaj więcej

Parki krajobrazowe - edukacja przyrodnicza dla najmłodszych

Zajęcia edukacyjne dla przdszkolaków przygotowane przez edukatorów Brodnickliego Parku Krajobrazowego, fot. Brodnicki Park Krajobrazowy

Jednym z zadań parków krajobrazowych jest zachowanie i popularyzacja walorów przyrodniczych, i kulturowych tych miejsc. Służba parków krajobrazowych w Kujawsko-Pomorskiem regularnie prowadzi zajęcia edukacyjne, w których nierzadko uczestniczą najmłodsi mieszkańcy regionu. W ostatnim czasie edukatorzy z Brodnickiego Parku Krajobrazowego spotkali się z przedszkolakami z powiatów brodnickiego i wąbrzeskiego.

Czytaj więcej

HME w Stambule: srebro Adrianny, brąz Mariki

Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule, fot. Paweł Skraba

Dwa medale wywalczyły lekkoatletki z Kujaw i Pomorza podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Srebro okraszone rekordem Polski zdobyła Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz), a po brąz w sztafecie 4x400 m sięgnęła Marika Popowicz-Drapała (SL Zawisza Bydgoszcz).

Czytaj więcej

Włącz się w organizację Eskapady

Logotyp - Akcja ESKAPADA

Przed nami organizacja dziewiątej odsłony akcji "Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem" w  województwie kujawsko-pomorskim, która w tym roku odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia br.

Czytaj więcej

Piątka z Kopernikiem za nami (zdjęcia)

Piątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Biegacze czczą pamięć o wielkim Astronomie. W niedzielę (19 lutego) Piątka z Kopernikiem otworzyła Toruńską Triadę Kopernikańską 2023, cykl trzech imprez biegowych, upamiętniających 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Nowe obiekty sportowe w regionie – wnioski do piątku

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – w tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy 3,5 mln złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch konkursów. Nabór wniosków kończy się 24 lutego.  

Czytaj więcej

Sportowe widowisko Copernicus Cup 2023 za nami (galeria zdjęć)

Copernicus Cup 2023, fot. Paweł Skraba

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki, medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych Europy i świata spotkali się po raz kolejny w Toruniu podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup w Toruniu. Sportowcom kibicowali marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. 

Czytaj więcej

Nabór ofert – promocja Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez sport

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ogłasza nabór ofert dotyczących promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez sport.

Czytaj więcej

Copernicus Cup: przed nami wielkie sportowe widowisko

Briefing prasowy Copernicus Cup 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki, medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych Europy i świata spotkają się po raz kolejny w Toruniu podczas  Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup (8 lutego). W Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i organizatora mityngu Krzysztofa Wolsztyńskiego i bydgoskiego tyczkarza Pawła Wojciechowskiego, odbył się w poniedziałek (30 stycznia) briefing prasowy poprzedzający wydarzenie. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest partnerem zawodów i wspiera finansowo ich organizację.

Czytaj więcej

Najlepsi sportowcy z nagrodami

Gala wręczenia nagród sportowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad czterystu kujawsko-pomorskich sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostało wyróżnionych nagrodami zarządu województwa za sukcesy odniesione w ubiegłym roku. Gala wręczenia nagród, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu Anety Jędrzejewskiej, odbyła się w czwartek (26 stycznia) w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie kandydatem do organizacji Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce 2026

Marszałek Piotr Całbecki podpisał aplikację w sprawie organizacji Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce 2026, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak może brzmieć oficjalna nazwa najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. W piątek (16 grudnia) marszałek Piotr Całbecki podpisał dokumenty aplikacyjne w obecności prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztofa Wolsztyńskiego i przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radnego Jacka Gajewskiego.

Czytaj więcej

Zasłużeni dla turystyki

Uroczystość wręczenia nagród z okazji wojewódzkiego zakończenia sezonu turystycznego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Rokrocznie wraz z zakończeniem sezonu nagradzamy osoby i instytucje działające na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w naszym regionie. Najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza otrzymali we wtorek (29 listopada) wyróżnienia podczas uroczystości w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski). W spotkaniu wzięli udział członek zarządu Aneta Jędrzejewska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Michał Czepek.

Czytaj więcej

Wspieramy sport w regionie

Spotkanie ze sportowcami i ekstraklasowymi klubami sportowymi z regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP

Wczoraj (21 listopada) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Robert Malinowski spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy reprezentują Kujawsko-Pomorskie w najwyższych klasach rozgrywkowych, oraz z młodymi zawodnikami dyscyplin olimpijskich - uczestnikami programu Następcy Bronka Malinowskiego. Jednorazowe wsparcie wyniosło nawet do 80 tysięcy złotych. Zdjęcia do pobrania 

Czytaj więcej

Młodzi lekkoatleci na treningach

Lekkoatletyka dla każdego!, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Uczniowie klas szkół podstawowych biorą udział w zajęciach lekkoatletycznych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, który ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej. Jest to także wsparcie w rozwoju młodych talentów. Operatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, który otrzymał na ten cel wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 210 tysięcy złotych. Całkowity tegoroczny budżet programu to ponad 700 tysięcy.

Czytaj więcej

Młodzi kolarze na treningach

Szkółki kolarskie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad pół tysiąca młodych cyklistek i cyklistów uczestniczy w zajęciach w szkółkach kolarskich dzięki projektowi współfinansowanemu przez samorząd województwa.

Czytaj więcej

Biegowe Grand Prix za nami

Bieg im. Rodziny Milewskich w Gniewkowie i wręczenie nagród w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Biegiem im. Rodziny Milewskich w Gniewkowie zakończyliśmy tydzień temu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Zapraszamy za rok.

Czytaj więcej

Sport jest kobietą – spotkanie z mistrzyniami

Śniadanie Mistrzyń w Żninie, fot. Grzegorz Olkowski

Porażka, czyli przystanek w drodze do sukcesu – to motyw przewodni drugiej tegorocznej odsłony akcji „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać rad psychologa sportowego oraz wziąć udział w wykładach motywacyjnych. We wczorajszym (27 października) spotkaniu w Żninie uczestniczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Więcej informacji na stronie sniadaniemistrzyn.pl

Czytaj więcej

Biegacze dotarli do Santiago de Compostela

W Pampelunie, fot. www.runtosantiago.pl

Uczestnicy pielgrzymki biegowej do Santiago de Compostela po pokonaniu ponad 3,5 tys. km dotarli w poniedziałek (24 października) do celu swojej wyprawy – katedry św. Jakuba. Marszałek Piotr Całbecki, który objął wydarzenie patronatem honorowym, spotkał się z biegaczami dwukrotnie – pierwszego dnia w Toruniu oraz tuż przed metą w Pampelunie. Więcej informacji na www.runtosantiago.pl.

Czytaj więcej

Finansujemy naukę pływania dla dzieci

Zajęcia z pływania, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Wybierzemy Odkrywców 2022 – zgłoszenia do 10 listopada

Wśród ubiegłorocznych nagrodzonych w konkursie był Dom Legend Toruńskich, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwa czternasta edycja marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniamy osoby, instytucje i firmy, dzięki którym Kujawsko-Pomorskie staje się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj więcej

Cukrownia Żnin walczy o Certyfikat Internautów – zagłosuj!

Cukrownia Żnin, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Usytuowany w postindustrialnych murach kompleks hotelowo-rekreacyjny i konferencyjny Cukrownia Żnin jest jednym z obiektów uczestniczących w rywalizacji o Certyfikat Internautów w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2022. Głosowanie na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel/pl trwa do 31 października.

Czytaj więcej

IX Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych  PTTK w Toruniu zapraszają  uczniów szkół podstawowych do udziału w „IX Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

Nowa szkolna sala gimnastyczna w Chełmnie otwarta

Otwarcie szkolnej Sali gimnastycznej w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum i Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie zyskali nowoczesną salę gimnastyczną. We wtorkowej (18 października) uroczystości otwarcia obiektu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. 

Czytaj więcej

Święto Królowej Sportu (galeria zdjęć)

Gala Laur Królowej Sportu w Bydgoszczy, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

W minioną niedzielę (16 października) gwiazdy polskiej lekkiej atletyki zgromadziły na podczas uroczystej gali Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski. Nagrody wręczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.