Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Kolędy

Marszałek województwa Piotr Całbecki co roku zaprasza różnych kujawsko-pomorskich artystów do wspólnego przygotowania świątecznego albumu z kolędami, który dołączany jest do bożonarodzeniowych kartek z życzeniami.

Do tej pory powstało już 11 wydawnictw. Zachęcamy do ich wysłuchania.

Na tegorocznym krążku znalazło się dwanaście kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Kolędujemy z „Ziemią Bydgoską”

Okładka płyty z kolędami 2019

Dwanaście najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” znalazło się na świątecznej płycie wydanej przez Urząd Marszałkowski. W zakładce Nasze Święta dostępne są także kolędy z krążków z lat ubiegłych. Zachęcamy do ich wysłuchania.

Czytaj więcej

Zespół ,,Kujawy” kolęduje na naszej płycie (2018)

Fragment okładki płyty świaytecznej

Zapraszamy do wysłuchania utworów ze świątecznej płyty przygotowanej przez Urząd Marszałkowski. W tym roku kolędy i pastorałki wykonuje Zespół Pieśni i Tańca ,,Kujawy” z Włocławka. Można ją też wygrać w konkursie (szczegóły poniżej).

Czytaj więcej

Kolędowy czas (2017)

Szopka Bożonarodzeniowa

Jak co roku Urząd Marszałkowski wydał płytę ze świątecznymi utworami. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych. Nasze święta

Czytaj więcej

Nasza płyta z kolędami (2016)

Okładka płyty

Płyta ze świątecznymi utworami wydana przez Urząd Marszałkowski jest już gotowa. Zachęcamy do jej wysłuchania. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych.

Czytaj więcej

Nasze najpiękniejsze kolędy (2015)

Okładka świątecznej płyty z 2015 roku

Zapraszamy do wysłuchania utworów z wydanej przez Urząd Marszałkowski świątecznej płyty ,,Kolędy w Kłóbce”. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych.

Czytaj więcej

,,Gdy się Chrystus rodzi” (2014)

Okładka świątecznej płyty z 2009 roku

Kolędy ze świątecznej płyty „Gdy się Chrystus rodzi”, przygotowanej przez samorząd województwa. Utwory wykonują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także studenci z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

,,Światło rozjaśniło się” (2013)

Okładka świątecznej płyty z 2013 roku

Na krążku ,,Światło rozjaśniło się” znalazły się pieśni bożonarodzeniowe z XVI-wiecznych polskich śpiewników, śpiewane a capella przez bydgoski zespół muzyki dawnej Collegium Vocale. – To naprawdę piękne, oryginalne brzmienia. Mnie ujęły już przy drugim słuchaniu! – zachęca gospodarz województwa.

Czytaj więcej

Świąteczna płyta w Roku Praw Dziecka (2012)

Okładka świątecznej płyty z 2012 roku

Wykonawcami utworów  są między innymi dzieci i młodzież z chóru Gioia di’Cantare przy Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, chóru CANTO przy Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku oraz Zespołu Szema i Schola Parafii św. Antoniego w Toruniu.

Czytaj więcej

Artyści z Bydgoszczy i Lutomierska (2011)

Okładka świątecznej płyty z 2011 roku

Na płycie kolędy wykonują Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Chór Żeński Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Bydgoszczy oraz Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. imienia ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku. Partie solowe wykonują Urszula Walaszczyk (sopran), Katarzyna Fraś-Mularczyk (sopran), Antonina Kiepuszewska (sopran).

Czytaj więcej

Płyta młodych kujawsko-pomorskich artystów (2010)

Okładka świątecznej płyty z 2010 roku

Utwory, podobnie jak na ubiegłorocznym wydawnictwie, wykonują młodzi kujawsko-pomorscy artyści.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone