Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Kolędy

Kolędowy czas

Szopka Bożonarodzeniowa

Jak co roku Urząd Marszałkowski wydał płytę ze świątecznymi utworami. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych. Nasze święta

Czytaj więcej

Zespół ,,Kujawy” kolęduje na naszej płycie

Fragment okładki płyty świaytecznej

Zapraszamy do wysłuchania utworów ze świątecznej płyty przygotowanej przez Urząd Marszałkowski. W tym roku kolędy i pastorałki wykonuje Zespół Pieśni i Tańca ,,Kujawy” z Włocławka. Można ją też wygrać w konkursie (szczegóły poniżej).

Czytaj więcej

Nasza płyta z kolędami

Okładka płyty

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wydawanej co roku przez Urząd Marszałkowski płyty ze świątecznymi utworami. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych.

Czytaj więcej

Nasze najpiękniejsze kolędy

Okładka świątecznej płyty z 2015 roku

Zapraszamy do wysłuchania utworów z wydanej przez Urząd Marszałkowski świątecznej płyty ,,Kolędy w Kłóbce”. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych.

Czytaj więcej

,,Światło rozjaśniło się”

Okładka świątecznej płyty z 2013 roku

Na krążku ,,Światło rozjaśniło się” znalazły się pieśni bożonarodzeniowe z XVI-wiecznych polskich śpiewników, śpiewane a capella przez bydgoski zespół muzyki dawnej Collegium Vocale. – To naprawdę piękne, oryginalne brzmienia. Mnie ujęły już przy drugim słuchaniu! – zachęca gospodarz województwa.

Czytaj więcej

Świąteczna płyta w Roku Praw Dziecka

Okładka świątecznej płyty z 2012 roku

Wykonawcami utworów  są między innymi dzieci i młodzież z chóru Gioia di’Cantare przy Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, chóru CANTO przy Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku oraz Zespołu Szema i Schola Parafii św. Antoniego w Toruniu.

Czytaj więcej

Artyści z Bydgoszczy i Lutomierska

Okładka świątecznej płyty z 2011 roku

Na płycie kolędy wykonują Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Chór Żeński Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Bydgoszczy oraz Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. imienia ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku. Partie solowe wykonują Urszula Walaszczyk (sopran), Katarzyna Fraś-Mularczyk (sopran), Antonina Kiepuszewska (sopran).

Czytaj więcej

Płyta młodych kujawsko-pomorskich artystów

Okładka świątecznej płyty z 2010 roku

Utwory, podobnie jak na ubiegłorocznym wydawnictwie, wykonują młodzi kujawsko-pomorscy artyści.

Czytaj więcej

,,Gdy się Chrystus rodzi”

Okładka świątecznej płyty z 2009 roku

Kolędy ze świątecznej płyty „Gdy się Chrystus rodzi”, przygotowanej przez samorząd województwa. Utwory wykonują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także studenci z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone