Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Solidarni z cierpiącymi na chorobę Alzheimera

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Wrzesień to miesiąc szczególny dla środowisk związanych z chorobą Alzheimera, osób chorujących oraz członków ich rodzin - 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, natomiast sam miesiąc ustanowiony jest jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera.

 

W związku z VIII edycją Światowego Dnia Choroby Alzheimera pn. „Porozmawiajmy o demencji” w naszym województwie odbywają się Dni Alzheimerowskie, które potrwają od 18 do 23 września.  Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania informacyjne, wykłady, warsztaty, indywidualne poradnictwo i imprezy towarzyszące.

 

Organizatorami przedsięwzięć są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, Polski Czerwony Krzyż w Toruniu, Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki Nad Chorymi z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Solcu Kujawskim, przychodnie POZ w Bydgoszczy. Program wydarzeń.

 

Poza okolicznościowymi spotkaniami w ramach obchodów Dni Alzheimerowskich Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach projektu „Pogoda jesień życia na kujawach i pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów” organizuje łącznie 23 spotkania świadomościowe, po jednym w każdym powiecie, dotyczące popularyzacji dobrych rozwiązań w obszarze profilaktyki zdrowotnej i opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi. Uczestnicy spotkań mogą dowiedzieć się m.in. o różnych formach aktywizacji seniorów, profilaktyce zdrowotnej, wpływie odżywiania i aktywności fizycznej na jakość życia, czy też o opiece nad osobą niesamodzielną.

 

Odbyło się już 11 spotkań, pozostałych 12 (we wrześniu, październiku oraz listopadzie) odbędzie się na terenie powiatu: lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego oraz żnińskiego.

 

Więcej informacji o miejscach organizacji spotkań oraz trwającej rekrutacji pod adresem: www.rops.torun.pl

 

Czytaj też: Jak poprawić jakość życia chorych z demencją

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 września 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone