Aktualności

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Ostatni tydzień lutego w e-Szkole

Czym są neologizmy? Jak wyglądał porządek wersalski? Co kryje się pod pojęciem zależności międzygatunkowych w przyrodzie? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

  

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Interpretacje wierszy Tymoteusza Karpowicza i Bułata Okudżawy to tematy lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych ciągi liczbowe, termodynamika i droga w ruchu przyspieszonym. Ósmoklasistów zachęcamy do spotkania z lekturą, w tym tygodniu „Mały Książę”, oraz zajęć matematyki, których tematami będą działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz wykorzystanie wyrażeń algebraicznych w praktyce.

 

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

 

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w liczbach:

  • 39 nauczycieli,
  • ponad 2,7 tysięcy lekcji,
  • 3 miliony wyświetleń,
  • 9 tysięcy obserwujących.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lutego 2021 r.