Bezpieczeństwo

Spotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej Goiński

Wizyta przedstawicieli zagranicznych armii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W dniu 4 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się spotkanie delegacji żołnierzy z USA, Rumunii i Słowacji z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Goście są uczestnikami szkolenia „Poland – Induction Training” prowadzonego przez Grupę Integracji Sił NATO w Polsce (NFIU) zlokalizowaną w Bydgoszczy.  Spotkanie miało na celu zapoznanie przedstawicieli sojuszniczych armii ze strukturą, kompetencjami i zasadami działania, w tym realizacji zadań obronnych przez samorząd województwa.

 

Gości powitał Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski. Magdalena Burdziej wicedyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz dr Eugeniusz Lala Kierownik Biura Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego zaprezentowali rolę Urzędu Marszałkowskiego w działaniach na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w naszym regionie.  Odpowiedzi na liczne pytania gości przybliżyły szczegóły dotyczące realizowanych w regionie zadań.

 

Biuro Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego

fot. Andrzej Goiński

5 kwietnia 2019 r.

 

Spotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z NFIU w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Andrzej Goiński