Aktualności

Gala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Gala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Zwyciężyli w konkursie wiedzy o wielkich Polakach

Bartłomiej Górski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu, zwyciężył w jubileuszowej dziesiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Tegoroczne hasło konkursu to „Gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Wczoraj (6 kwietnia) w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku pod Toruniem, z udziałem członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, odbyła się gala wręczenia nagród.

 

W etapie wojewódzkim tegorocznego konkursu uczestniczyło 78 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, spośród których wyłoniono 22 laureatów.

 

Najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce – Bartłomiej Górski ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu,
  • II miejsce – Radosław Kabat ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie (powiat sępoleński),
  • II miejsce – Jakub Tadajewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Rypinie,
  • IV miejsce – Jakub Kłosowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Toruniu,
  • V miejsce – Kacper Szczypiorski ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Papieża Jana Pawła II w Chełmży.

 

Więcej informacji oraz lista laureatów i finalistów na stronie organizatora.

  

Konkurs odbył się pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Organizatorem jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Civitas Christiana, Zgromadzeniem św. Michała Archanioła, Fundacją Centrum Edukacji Młodzieży, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Toruńskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej i firmą Mat-Bud.

  

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 kwietnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2022 r.

 

Gala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie wiedzy o wielkich Polakach, fot. Andrzej Goiński/UMWKP