Aktualności

Zwycięzcy konkursu wiedzy o samorządzie

Zwycięzcy konkursu wiedzy o samorządzie

Drużyna uczniów z Zespołu Szkół Niepublicznych im. J. Szatkowskiego w Janowcu Wielkopolskim (powiat żniński) zwyciężyła w XI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał rywalizacji odbył się 26 marca w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap przeprowadzony w szkołach wyłonił 18 trzyosobowych zespołów uczniów, które wzięły udział w etapie rejonowym. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 15 zespołów z 9 szkół z regionu.

 

W czwartek (26 marca) w audytorium Urzędu Marszałkowskiego zasiadło 45 uczniów, którzy przebrnęli przez dwa pierwsze etapy konkursu. Po części pisemnej zespoły laureatów przystąpiły do części ustnej konkursu. Wzięło w niej udział sześć zespołów, które uzyskały najwyższy łączny wynik za test i przesłane wcześniej własne prezentacje oraz instrukcje projektu.

 

Suma punktów z testu oraz ocen jurorów z części ustnej pozwoliła wyłonić trzy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe. Nagrody przewidziane otrzymali opiekunów zwycięskich zespołów oraz szkół.

 

Zwycięzcy:

  • I miejsce: Zespół Szkół Niepublicznych im. J. Szatkowskiego w Janowcu Wielkopolskim – Izabela Karpińska, Tomasz Posłuszny, Emilia Hamzik
  • II miejsce: Liceum Akademickie w Toruniu – Katarzyna Bayer, Kamil Mańkowski, Kinga Zebrowska
  • III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Toruniu- Paweł Gotowt, Karolina Myszkowska, Mateusz Wesołowski

 

Konkurs zorganizowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Konkursowi patronowały uczelnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku.

Informacja o Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów tutaj

 

 

Kancelaria Sejmiku

Urząd Marszałkowski

 

27 marca 2015 r.