Aktualności

Zwycięska rodzina Państwa Lewandowskich z Pakości, fot. Mikołaj Kuras
Zwycięska rodzina Państwa Lewandowskich z Pakości, fot. Mikołaj Kuras

Rowery dla rodziny z Pakości

Ponad osiemdziesiąt osób spotkało się 1 grudnia na uroczystym wręczeniu nagród w konkursach zorganizowanych w ramach kampanii ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Nagrodę za najlepszą relację gęsinową z rodzinnego obiadu – komplet rowerów – odebrała rodzina Lewandowskich z Pakości w powiecie inowrocławskim. W konkursie plastycznym „Kredką, farbką, ołówkiem…- kolorowa gęś” bezkonkurencyjna okazała się Galeria Autorska Gaj z Grębocina (powiat toruński), skąd nadesłano najwięcej nagrodzonych prac. 

 

W konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ,,Kredką, farbką, ołówkiem… – kolorowa gęś” otrzymaliśmy blisko 300 zgłoszeń. W drugim konkursie na relacje ze wspólnego świętowania w dniu Narodowego Święta Niepodległości wpłynęło prawie 50 prac. Poniżej lista nagrodzonych i wyróżnionych w obu konkursach.

 

Z całego województwa wpłynęły do nas relacje z rodzinnego świętowania dnia 11 listopada. Rodziny, które w dniu Narodowego Święta Niepodległości zasiadły do świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej, przysłały do nas zdjęcia, filmy, prezentacje multimedialne, opowiadania, sprawozdania tekstowe z tego wydarzenia. Wzbogaciły je obowiązkowym przepisem na danie z gęsiny.

 

Nagrodę główną – komplet rowerów i siedzisko rowerowe dla młodszego dziecka otrzymała rodzina Państwa Lewandowskich z Pakości (powiat inowrocławski): mama Agnieszka, tata Jacek, córka Zuzanna (8 lat) i syn Mikołaj (1 rok). Nagrodzona praca to profesjonalnie zmontowany klip ze wspólnych przygotowań do rodzinnego obiadu z okazji 11 listopada. Można go zobaczyć tutaj.

 

Sprzętem gospodarstwa domowego nagrodziliśmy zdobywców dwóch kolejnych miejsc
w konkursie na relacje gęsinowe:

 

Wyróżniliśmy także relacje:

 

Na tegoroczny konkurs plastyczny ,,Kredką, farbką, ołówkiem… – kolorowa gęś” nadesłano blisko 300 prac, wykonanych w różnorodnych technikach. Były to nie tylko rysunki pastelami czy farbami, ale również wycinanki, wyklejanki krepiną, piórami, ziarnami itp. Najmłodszy uczestnik tegorocznego konkursu plastycznego miał niespełna 3 lata.  Poniżej lista laureatów:

 

Kategoria do 6 lat:

  • I miejsce – Patrycja Hassek (Galeria Autorska Gaj w Grębocinie, powiat toruński),

  • II miejsce – Sofia Popławska (Galeria Autorska Gaj w Grębocinie, powiat toruński),

  • III miejsce – Lena Cmiel (Łubianka, powiat toruński).

 

Wyróżnienia w kategorii do 6 lat:

 

Kategoria 7-11 lat:

 

Wyróżnienia w kategorii 7-11 lat:

Kategoria powyżej 12 lat:

 

Wyróżnienia w kategorii powyżej 12 lat:

 

Zdjęcia z uroczystości będą dostępne od piątku (2.12) do środy (7.12) na stronie www:

dane do logowania:

www.biuroprasowe.kujawsko-pomorskie.pl

Użytkownik: prasa

Hasło: UmwkP_prasa

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 listopada 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2016 r.

 

Wręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasWręczenie nagród w naszych konkursach gęsinowych 2016, fot. Mikołaj kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kurasuroczystość wręczenia nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kuras