Aktualności

Konferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. Organizatora
Konferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. Organizatora

Zrozumieć wymagających opieki

W Toruniu odbyła się trzydniowa (15-17 września) międzynarodowa konferencja na temat opieki długoterminowej, w której uczestniczyli zajmujący się tą problematyką specjaliści z Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Irlandii. W uroczystej inauguracji uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 

Organizatorem konferencji była Fundacja Razem Zmieniamy Świat, założona przez TZMO – mającą swoją centralę w Toruniu globalną firmę, będącą jednym z wiodących producentów artykułów higienicznych, medycznych i kosmetycznych. Spotkanie profesjonalistów, będących ekspertami specjalizującymi się w różnych aspektach opieki nad osobami przewlekle chorymi oraz niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi, odbyła się u nas już po raz osiemnasty.

 

Wykład inauguracyjny „Zrozumieć osobę niesamodzielną” wygłosił profesor Wilfried Schlueter, honorowy prezes Europejskiego Stowarzyszenia Opieki Długoterminowej (EDE) Wśród tematów pozostałych wystąpień i debat znalazły się między innymi opieka nad osobami u schyłku życia, leczenie bólu w opiece długoterminowej i wyzwania w zarządzaniu placówkami świadczącymi tego rodzaju usługi, w tym problem wypalenia zawodowego.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 września 2015 r. 

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2015 r.

Konferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. OrganizatoraKonferencja na temat opieki długoterminowej, Toruń, 15-17 września, fot. z mat. pras. Organizatora