Aktualności

Fot: Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Fot: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Źródło. Norwidowska rzecz o romantyzmie – spektakl w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na spektakl słowno-muzyczny zatytułowany Źródło. Norwidowska rzecz o romantyzmie, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (10 września) o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski, który zaprezentuje poezję najwyższej próby autorstwa Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Zygmunta Krasickiego. O oprawę muzyczną zadbają Katarzyna Thomas oraz Piotr Szafraniec. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta, Karola Szymanowskiego.

 

Artyści zapowiadają swój spektakl w następujący sposób: „Pojednać idealność w realności-podstawowe hasło naszego Romantyzmu, jakże inne od estetyzmów europejskich, a także pointa z Marionetek: Zapomnieć ludzi, a bywać u osób, motyw świadomego stawania się, kultywowania własnych potencjałów, talentów, to tematy naszych poetycko-muzycznych rozważań, wokół których skupimy się wraz z publicznością tego wieczoru. Bo publiczność w tym wydarzeniu nie jest tylko biernym obserwatorem, ale integralną częścią spotkania. Prawdziwa poezja i muzyka oczyszcza drogę do źródła prawdy, dobra i piękna. Skorzystajmy wspólnie z tej szansy”.

 

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30) lub za pośrednictwem rezerwacji online na stronie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

 

9 września 2022 r.