Aktualności

Fabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zielony biznes w Ostaszewie

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkał się z niemiecką federalną minister mieszkalnictwa Klarą Geywitz, która wizytowała mieszczącą się na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podtoruńskim Ostaszewie firmę MOD21 .

 

MOD21 należy do spółki kapitałowej Erbud, jednej z czołowych grup budowlanych funkcjonujących  w Polsce. To neutralny energetycznie i zeroemisyjny zakład o powierzchni 22 tysięcy metrów kwadratowych specjalizujący się w budownictwie kubaturowym, zielonej energii, serwisie dla przemysłu i inżynierii. Produkowane są tu drewniane obiekty modułowe, z których następnie powstają hotele, akademiki i budynki użyteczności publicznej. Szersze wykorzystanie budownictwa modułowego z prefabrykatów drewnianych obniża emisję dwutlenku węgla, a budowa trwa znacznie krócej.

 

Działalność fabryki oficjalne zainaugurowano 29 listopada ubiegłego roku z udziałem ambasadora Niemiec w Polsce dra Thomasa Baggera oraz konsul generalnej Niemiec w Gdańsku Kornelii Pieper. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

 

Zobacz też: Erbud rusza z produkcją w Ostaszewie

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 3 lipca 2023 r.

 

Fabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFabryka MOD21 w Ostaszewie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP