Aktualności

Joanna Mauer i Katarzyna Drzewiecka fot: Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Joanna Mauer i Katarzyna Drzewiecka fot: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

W Szafarni ruszają „Wakacje z Chopinem”

Ośrodek Chopinowski w Szafarni po raz kolejny zaprasza na wakacyjny cykl koncertów  zatytułowany „Wakacje z Chopinem”.  W tym roku obejmie on dziewięć recitali – wystąpią młodzi muzycy, wykonujący znane i utrwalone w świadomości muzycznej dzieła Fryderyka Chopina. Koncerty będą odbywały się we wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Wstęp wolny!

 

Już w najbliższą niedzielę (2 lipca) o godzinie 12.15 zapraszamy na inauguracyjny koncert, podczas którego na szafarskiej scenie wystąpią Joanna Maurer (fortepian) i Katarzyna Drzewiecka  (wiolonczela). W programie koncertu Sonata na wiolonczelę i fortepian g-moll op. 65, Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 i Preludium h-moll op.28 nr 6. Więcej informacji na stronie.

 

W tegorocznej edycji z repertuarem chopinowskim wystąpią także m.in. Wojciech Świtała, Antoni Kłeczek, Rafał Błaszczyk, Paweł Kamasa, Mateusz Tomica, Adam Kałduński i Zuzanna Pietrzak. Zaprezentują się również młodzi pianiści, nagrodzeni w jubileuszowym 30. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.

 

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

 

30 czerwca 2023 r.