Aktualności

Żegnamy Piotra Łacwika

13 kwietnia 2020 roku odszedł nasz kolega śp. Piotr Łacwik, główny specjalista w Biurze Transportu Kolejowego w Departamencie Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Żegnamy wspaniałego człowieka, osobę wielkiego serca. W naszej pamięci pozostanie jako serdeczny kolega o ogromnej mądrości życiowej, pasji i miłości do kolei.

 

Doświadczenie zawodowe Piotr Łacwik zdobył pracując w Polskich Kolejach Państwowych m.in. na stanowisku dyżurnego ruchu i koordynatora do spraw elektryfikacji linii kolejowych. Z Urzędem Marszałkowskim związany był od 2001 roku. Pełnił funkcję pełnomocnika zarządu województwa ds. kolei regionalnych. Przez lata odpowiadał m.in. za zakup taboru, liczne inwestycje oraz organizację przewozów pasażerskich.

 

Dał się poznać nie tylko jako znakomity i szanowany fachowiec, specjalista w swojej dziedzinie, ale również jako życzliwy i pełen humoru kolega. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się z innymi, wdrażając osoby rozpoczynające pracę w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Uroczystość pogrzebowa z udziałem najbliższej rodziny odbędzie się w piątek (17 kwietnia) na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego

14 kwietnia 2020 r.