Aktualności

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Tofifest 2023

Przed nami 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest Kujawy i Pomorze (Toruń, 27 czerwca – 2 lipca). Zobaczymy kilkadziesiąt pokazów filmowych. Aktor Piotr Pacek otrzyma Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri.

 

Oryginalność i niepokorność to cechy, którymi organizatorzy charakteryzują festiwal. Zapowiada to ciekawe seanse filmowe oraz spotkania z nieszablonowymi twórcami. Jak co roku festiwal ma temat przewodni. W tym roku jest to postać naukowca Emmetta Browna z filmowej serii „Powrót do przyszłości”. Filmy prezentowane będą w ośmiu kategoriach, w ramach których widzowie zobaczą nowe i starsze produkcje.

 

Najważniejszą kategorią jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych On Air, która wyłoni świeże i niepokorne produkcje. Zwycięzcę konkursu w tej kategorii wybierze jury w składzie: Matylda Damięcka, Agnieszka Kruk, Kuba Czekaj, Tomasz Schuchardt oraz Janusz Zaorski.

 

Program na stronie tofifest.pl

 

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri wręczona zostanie już po raz drugi. W zeszłym roku otrzymała ją Julia Szczepańska, aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. W tym roku wyróżnienie to dostanie Piotr Pacek, aktor znany z takich produkcji jak „Król”, „Sexify” i „Gry rodzinne”.

 

Partnerem głównym 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST Kujawy i Pomorze jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Wydarzenie dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 czerwca 2023 r.