Aktualności

Wolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kwesta na rzecz poszkodowanych – bądź hojny lub zostań wolontariuszem

Na ulicach Torunia podczas festiwalu Skyway kwestują wolontariusze naszego społecznego komitetu Solidarni z Poszkodowanymi w Wyniku Nawałnicy 11/12 sierpnia 2017 r., który do niedzieli zbiera pieniądze na rzecz mieszkańców terenów objętych kataklizmem. Pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących, wskazanych przez lokalne samorządy i gminne ośrodki pomocy społecznej.

 

– Bądźmy hojni, okażmy naszą solidarność – apeluje marszałek Piotr Całbecki, który osobiście kwestował w piątek po południu.

 

Komitet powstał z inicjatywy marszałka Całbeckiego i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Pieniądze zbierają wolontariusze wyposażeni w identyfikatory (wzór identyfikatora w załączniku) do oznakowanych puszek. Komitet uzyskał zgodę na publiczną zbiórkę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Osoby gotowe jako wolontariusze kwestować na ulicach Torunia zapraszamy do zgłaszania się e-mailowo (gabinet@kujawsko-pomorskie.pl i wosp.sztab.torun@gmail.com) oraz w  biurze komitetu w Dworze Artusa (czynne codziennie 16.00-24.00). Zgłoszenie e-mailowe musi zawierać imię i nazwisko, numer dowodu osobistego i numer w systemie PESEL, adres i telefon kontaktowy oraz deklarację dotyczącą godzin, w których chce się kwestować. Zbiórka będzie się odbywać codziennie w godzinach 19.00- 24.00 Wolontariusze otrzymają koszulki oraz możliwość bezpłatnego obejrzenia instalacji świetlnej przygotowanej na Błoniach Nadwiślańskich (o terminie specjalnego pokazu poinformujemy).

 

Do marszałka Całbeckiego, który do samorządowców w całym kraju wystosował list z prośbą o wsparcie dla mieszkańców gmin i powiatów najbardziej dotkniętych przez żywioł,  napływają deklaracje o rychłym przekazaniu pomocy finansowej. Pierwsze środki – 100 tysięcy złotych od samorządu Białegostoku i 333 tysiące od samorządu województwa mazowieckiego – trafią (po rekomendacji gospodarza województwa) do gminy Sośno w powiecie sępoleńskim, która ucierpiała najbardziej.  

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 sierpnia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2017 r.

 

Puszki przygotowane do naszej kwesty, fot. Magdalena Kujawa/UMTPuszki przygotowane do naszej kwesty, fot. Magdalena Kujawa/UMTWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWolontariusze podczas przygotowań i kwesta na ulicach Torunia; fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP