Aktualności

Platforma lokalna-zywnosc.pl, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Platforma lokalna-zywnosc.pl, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zasmakuj lokalnych produktów

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz miody – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl.  W ofercie blisko 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do dziś (2 sierpnia) do godziny 12. Odbiór w czwartek (5 sierpnia) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie można kupić wyroby prosto od rolników z naszego województwa. Dwudziestu dostawców oferuje blisko 200 produktów. W obecnym okienku zakupowym w asortymencie pojawiły się m.in. miody z tegorocznego miodobrania, zestawy do samodzielnego kiszenia ogórków (koper, chrzan, czosnek), dla wielbicieli kuchni włoskiej młoda cukinia i jadalny kwiat cukinii oraz coś dla łasuchów, czyli sok i dżem z wiśni, syrop z malin oraz powidła i galaretki z czarnej porzeczki i czereśni, ekologiczna borówka – świeże, bez ulepszaczy i zbędnych środków chemicznych, wszystkie wytwarzane według tradycyjnych receptur.

 

Zamówienia można składać do dziś (2 sierpnia) do godziny 12. Po wyborze produktów należy uzupełnić dane osobowe, wybrać miejsce odbioru zamówienia i dokonać płatności przelewem.

 

Zakupy będzie można odebrać w czwartek (5 sierpnia) w jednym z trzech wybranych podczas składania zamówienia miejscu:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 w godzinach 14.30-16
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach 14.30-16.30
  • Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ulicy Jurija Gagarina 11, w godzinach 15-16.

 

Każdy produkt od początku do końca powstaje w jednym gospodarstwie. W związku z tym, że jest to często produkcja niewielka i sezonowa, zdecydowaliśmy się na sprzedaż w formie okienek zakupowych. Polegają one na tym, że strona internetowa jest aktywna cały czas, ale możliwość dokonania zakupów jest dostępna przez jeden tydzień w miesiącu. Dostawa wypada zwykle 3-4 dni po zamknięciu okienka. Informacje o terminie kolejnego okienka zakupowego znajdą się na stronie lokalna-zywnosc.pl oraz na profilu w mediach społecznościowych.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl . Więcej informacji pod numerem telefonu 660 667 943.

 

Projekt realizowany jest we współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Lokalna Żywność to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Dostawy będą odbywały się zawsze po zebraniu produktów albo bezpośrednio po ich wytworzeniu. zapewnić korzyści zarówno po stronie świadomych konsumentów, którzy mają możliwość nabycia produktów lokalnych o najwyższej jakości bez tracenia czasu na ich zakup, jak również dla rolników zdobywających nowe rynki zbytu. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 lipca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2021 r.