Aktualności

Nagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP
Nagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Zasłużeni bibliotekarze z nagrodami

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się w piątek (20 maja) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek.

 

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnił nagrodami finansowymi dwanaścioro pracowników bibliotek wojewódzkich, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, oraz czterech placówek miejskich i gminnych z terenu województwa.

 

Lista tegorocznych nagrodzonych

 

Uroczystość uhonorowania laureatów odbyła się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Na zakończenie goście obejrzeli spektakl „Być jak Thelma i Louise czyli w stronę Meksyku” w reżyserii Łukasza Zaleskiego.

 

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto ustanowiono z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 maja 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2022 r.

 

Nagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKPNagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP