Aktualności

Projekty kostiumów teatralnych, fot. archiwum Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
Projekty kostiumów teatralnych, fot. archiwum Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu

Zaprojektuj kostium teatralny – warsztaty w toruńskim Horzycy

Od czego zaczyna się proces projektowania kostiumu w teatrze? Gdzie szukać inspiracji? Co zrobić, kiedy dopada nas blokada twórcza? Jak odkryć źródło kreatywności w świecie przepełnionym bodźcami? Odpowiedzi na te pytania poznać można w trakcie warsztatów organizowanych przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.

 

Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę (20 i 21 lutego) w godzinach 10-13.15 na platformie Zoom. Obecność podczas obu dni jest obowiązkowa. Przeznaczone są dla osób w wieku 16-23 lat z Torunia i okolic, które interesują się projektowaniem kostiumów. Na zajęciach młodzi ludzie dowiedzą się, jak wygląda praca kostiumografa i zaprojektują kostium dla wybranej postaci scenicznej. Prowadząca opowie, jak szukać inspiracji podczas procesu twórczego i pokaże metody uruchamiające kreatywne myślenie przy projektowaniu.

 

Zajęciach poprowadzi Ewelina Brudnicka – absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zrealizowała scenografie i kostiumy w Teatrach: Studio, Powszechnym, Żydowskim, Collegium Nobilium. Obecnie współpracuje z Pawłem Pasztą w Teatrze im. Wilama Horzycy, gdzie współtworzyła spektakle: „Napis”, „Hamlet”, „Koncert marzeń”, „Alicja w Krainie Czarów”.

 

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić formularz.

 

Na zgłoszenia teatr czeka do poniedziałku (15 lutego). Liczba miejsc jest ograniczona do 12. O przyjęciu na warsztaty organizatorzy poinformują do 16 lutego.

 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: k.pagowska@teatr.torun.pl

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu jest jedną z instytucji kulturalnych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Młody Teatr” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

 

12 lutego 2021 r.