Aktualności

„Friends The Musical Parody”, graf. KPTM w Toruniu
„Friends The Musical Parody”, graf. KPTM w Toruniu

Casting do musicalu „Friends: The Musical Parody” w Kujawsko Pomorskim Teatrze Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu ogłasza casting do musicalu „Friends: The Musical Parody”. Komediowy musical jest parodią kultowego amerykańskiego sitcomu po tytułem „Friends”. Spektakl, który zachwycił publiczność Broadwayu i West-Endu będzie miał swoją polską premierę w czerwcu 2021 roku. Poszukiwani są zawodowi aktorzy o wysokich umiejętnościach wokalnych i tanecznych.

Ross Geller: mężczyzna, 22-36 lat, wysoki

Starszy, nudnawy brat Moniki, który od zawsze był zakochany w Rachel. Świeżo rozwiedziony, spotyka swoją pierwszą licealną miłością i nieustająco balansuje na granicy pomiędzy byciem obciachowym i uroczym.

Monica Geller: kobieta, 18-35 lat

Głos: wysoki alt. Miłośniczka porządku, dominująca gospodyni uwielbiająca rywalizację. Weteranka randkowania, ciągle desperacko szuka Tego Jedynego.

Rachel Green: Kobieta, 21-35 lat

Głos: mezzosopran. Uciekła sprzed ołtarza i jest zmuszona żyć w Nowym Jorku bez pieniędzy ojca.

 

Chandler Bing: mężczyzna, 21-35 lat

Głos: baryton. Ukrywa wrażliwość za poczuciem humoru i nieustająco dąży do puenty. Gra również postaci epizodyczne. Mile widziana łatwość improwizacji.

Joey Tribbiani: mężczyzna, 21-35 lat

Głos: tenor. Umiarkowanie zdolny, ale uroczy i przystojny aktor.

Phoebe Buffay: kobieta, 21-35 lat, wysoka, charakterystyczna

Głos: sopran. Dziwna, radosna, zawsze pozytywna, ale każdego potrafi brutalnie sprowadzić na ziemię. Piosenkarka alternatywna. Mile widziana umiejętność gry na gitarze.

Gunther: mężczyzna 25-40 lat

Introwertyczny menadżer kawiarni Central Perk, obsesyjnie zakochany w Rachel. Bardzo chciałby zostać członkiem “Friends”, ale nie jest mu to dane. Gra również inne postaci epizodyczne.

 

W pierwszym etapie castingu Kujawsko Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu prosi o przesłanie dwóch krótkie filmów. Pierwszy, w którym osoba zainteresowana opowie, którą postacią z „Friends” jest i wyjaśni dlaczego. Drugi, na którym zaśpiewa dowolną musicalową piosenkę.

Materiały wideo przyjmowane są w formie linków do YouTube, które wysyłać należy na adres przyjacielecasting@gmail.com do 21 lutego 2021 roku.

Wymagane jest również  przesłanie aktualnych zdjęć: portretowego i sylwetki oraz życiorysu artystycznego.

Na drugi etap castingu wybrane osoby zostaną zaproszone do siedziby Teatru.

Próby do spektaklu odbędą się w kwietniu i maju 2021 r.

 

Kujawsko Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu jest jedną z instytucji kultury samorządu województwa.

 

 

 

Kujawsko Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

 

15 lutego 2021 r.