Aktualności

Olenderski Park Etnograficzny fot. Adam Zakrzewski
Olenderski Park Etnograficzny fot. Adam Zakrzewski

Zapraszamy na weekendowe zwiedzanie do Etnografika!

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w najbliższy weekend zaprasza na oprowadzanie z przewodnikiem. W programie także spotkanie z kuratorami na wystawie „Zrozumieć Tatuaż”. Nikt nie powinien narzekać na nudę.

 

Zrozumieć tatuaż

W sobotę (16 lipca) oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”.

 

Tym razem Piotr Dąbrowski, wędrując z gośćmi po ekspozycji, przedstawi symboliczne aspekty zdobienia ciała pigmentem. Opowie o związkach tatuaży z tożsamością różnych grup etnicznych oraz społecznych, a także o tym, jaką rolę wzory na skórze pełnią w międzyludzkiej komunikacji. Arsenał.

 

Piątki z przewodnikiem w Parku Etnograficznym w Toruniu

W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 13.00 Park Etnograficzny w Toruniu można zwiedzić z przewodnikiem. Wystarczy bilet wstępu, oprowadzanie w tych terminach jest bezpłatne. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy napisać wiadomość na adres sklepik@etnomuzeum.pl lub zadzwonić pod numer tel. 56 622 80 91. Liczba miejsc ograniczona (min. 3, maks. 25 os.). W miarę dostępności miejsc można wziąć udział w zwiedzaniu bez wcześniejszego zapisu. Czas zwiedzania: ok. 1,5h.

 

Soboty z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce

W każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 12.00 Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce można zwiedzić z przewodnikiem. Wystarczy bilet wstępu, oprowadzanie w tych terminach jest bezpłatne. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy napisać wiadomość na adres sklepik.ope@etnomuzeum.pl lub zadzwonić pod numer tel. 513 677 255. Liczba miejsc ograniczona. Czas zwiedzania: ok. 1,5h. Bilety: normalny – 14 zł, ulgowy – 8 zł, rodzinny – 28 zł.

 

Więcej szczegółów na stronie muzeum. < http://etnomuzeum.pl/lato-w-muzeum-2/>

 

Muzeum Etnograficzne Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu jest marszałkowską instytucją kultury.

 

Muzeum Etnograficzne Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu

 

15 lipca 2022 r.

 

Olenderski Park Etnograficzny, fot. Adam ZakrzewskiWystawa. Tatuaż. Symbol, piętno, piękno, fot: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w ToruniuWystawa. Tatuaż. Symbol, piętno, piękno, fot: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu