Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Zapisz się na bezpłatne kursy językowe

Wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy chcą nauczyć się języków: angielskiego, niemieckiego lub francuskiego, zapraszamy do udziału w bezpłatnych kurach językowych. Do tej pory ze 180-godzinnych szkoleń skorzystało już ponad 4 tysiące mieszkańców regionu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych województwa, jeśli tylko zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl

 

We współczesnym świecie znajomość wyłącznie mowy ojczystej już nie wystarcza. Komunikatywne posługiwanie się językiem obcym staje się dziś niezbędne. Przykładamy dużą wagę do jakości kształcenia i czynimy wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić swoje kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Udział w bezpłatnych kursach językowych jest jedną z takich propozycji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Największym zainteresowaniem cieszy się język angielski.

 

Obecnie kursy językowe odbywają się w:

 

 • Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu IDEA, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA),
 • Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),
 • Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert),
 • Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),
 • Szubinie (w Szkole Podstawowej nr 1),
 • Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House).

 

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Radziejowie, Lipnie i Włocławku Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

 

Do skorzystania z marszałkowskich kursów językowych zapraszamy aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

 

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:

 

– osób z wykształceniem maksymalnie średnim,

– osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),

– osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

 

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.

 

 

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego korzystają także ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.

 

Szkolenia językowe w liczbach:

 

 • 10 tysięcy osób skorzysta z bezpłatnych kursów do końca 2021 roku,
 • Blisko 160 grup szkoleniowych, 
 • ponad 4 tysiące osób skorzystało lub korzysta ze szkoleń
 • 180 godzin trwa kurs kończący się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej,
 • 4 godziny lekcyjne zajęć w tygodniu,
 • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2020 r.