Aktualności

Zapraszamy do korzystania z oferty Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości, fot. Mikołaj Kuras
Zapraszamy do korzystania z oferty Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości, fot. Mikołaj Kuras

Przestrzeń dla biznesu w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości

113 młodych firm skorzystało już z biur w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Firmy mogą w nich wynająć wyposażone biura lub stanowiska do pracy w open space. Przedsiębiorcy chętnie korzystają też z sal konferencyjnych i szkoleniowych oraz business-roomów.

 

– Chcemy by nasze inkubatory przedsiębiorczości pomagały regionalnym firmom w prowadzeniu biznesu. Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Obecnie w inkubatorach, zarządzanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, swoje biura prowadzi 40 mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw z naszego województwa. Są wśród nich kancelarie prawnicze, firmy programistyczne, firmy z branży HR, biura firm zajmujących się konstrukcjami stalowymi czy dystrybucją sprzętu medycznego. W inkubatorach są jeszcze dostępne biura, które mogą być zagospodarowane przez kolejne firmy (firmom młodszym niż 2 lata przysługują atrakcyjne zniżki), a także wolne stanowiska pracy w open space – czyli pomieszczeniu dzielonym przez kilka firm, w którym wynajmuje się stanowiska pracy.

 

Zainteresowaniem cieszą się sale konferencyjne i szkoleniowe, w których odbywają się czy to cykliczne spotkania, czy pojedyncze wydarzenia takie jak szkolenia, seminaria, konferencje, sesje coachingowe. Przedsiębiorcy chętnie korzystają również z business-roomów, czyli pomieszczeń, w których można spotkać się z klientem, kontrahentem czy przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną.

 

Wszystkie inkubatory mieszczą się w odrestaurowanych budynkach o ciekawej historii. Bydgoski zlokalizowany jest w  budynku w Śródmieściu, który został wybudowany jako willa doktora Jana Króla w latach 1927-1928. O otwarciu pisaliśmy w materiale „Bydgoski inkubator przedsiębiorczości otwarty”.

 

Trochę młodszy jest budynek Inkubatora we Włocławku – powstał w latach 30. XX wieku. Mieściło się w nim gimnazjum kupieckie, później szkoła muzyczna i zakład medycyny pracy. O otwarciu więcej: „Włocławski inkubator otwarty na przedsiębiorców

 

Najstarszy budynek zajmuje Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu. Ten mieszczący się na Starym Mieście gmach został wybudowany pod koniec XIX w. (1898 r.) jako szpital miejski. Więcej: „Zapraszamy pod skrzydła inkubatorów biznesowych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku

 

Remont nieruchomości i zakup wyposażenia Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości były współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Więcej informacji o Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego wraz z ofertą oraz danymi kontaktowymi można znaleźć na stronie KPFP.

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lipca 2019 r.