Aktualności

„Dom Bernardy Alba”, fot. R. Skwarek dla Studium Musicalowego Capitol
„Dom Bernardy Alba”, fot. R. Skwarek dla Studium Musicalowego Capitol

Rusza Przygrywka

„Dom Bernardy Alba” według Federica Garcii Lorki w wykonaniu wrocławskiego Studium Musicalowego Capitol otwiera dziś (15 maja) Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych Przygrywka. W programie festiwalu, który odbywa się pod honorowym  patronatem marszałka Piotra Całbeckiego, dwanaście spektakli przygotowanych przez młodych artystów. Organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

 

Studenci uczelni artystycznych z Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Olsztyna, Gdyni i Poznania mierzą się także m.in. z twórczością Bertolta Brechta, Zbigniewa Herberta i Agnieszki Osieckiej. Przedstawienia odbywają się w toruńskim klubie Od Nowa (ostatnie i gala zakończenia w niedzielę 19 maja). Na większość niestety biletów już brak.

 

Repertuar 

 

Spektakle ocenia jury w składzie: Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Janusz Grzywacz (pianista, kompozytor i aranżer), Tomasz Lewandowski (muzyk i kompozytor) i Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu).

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 maja 2024 r.

Ostania aktualizacja: 15 maja 2024 r.