Aktualności

Fot.Tymon Markowski dla UMWK-P
Fot.Tymon Markowski dla UMWK-P

Załóż i rozwiń biznes z unijnym wsparciem

Zapraszamy na bezpłatne spotkania informacyjne dotyczące wsparcia na założenie lub rozwój własnego biznesu ze środków europejskich. Doradzimy, jak zdobyć i wykorzystać fundusze europejskie na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, zakup wyposażenia czy wdrożenie  nowoczesnych technologii.

 

Zapraszam do udziału wszystkie zainteresowane osoby, które będą mogły uzyskać informacje na temat warunków przyznania wsparcia, procedur konkursowych i  sposobów składania wniosków. Podczas spotkań informacyjnych i szkoleń staramy się w przystępny sposób informować o tym, jak sięgać po unijne środki– zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

 Właścicieli firm zapraszamy na spotkania pn. ,,Fundusze Europejskie dla firm w 2018 roku”:

27 lutego we Włocławku, godz. 10-14.30, Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, ul. Toruńska 148, sala konferencyjna,

1 marca w Rypinie, godz. 10-14, Urząd Miasta, ul. Warszawska 40, sala sesyjna,

6 marca w Aleksandrowie Kujawskim, godz. 10-14, Starostwo Powiatowe, ul. Słowackiego 8, sala konferencyjna 121.

 

Spotkania poprowadzą pracownicy działającego w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku. Kierujemy je do właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy planują rozwój firmy, zmianę profilu prowadzonej działalności lub mają  pomysł na nowatorskie, innowacyjne produkty. Podpowiemy, jak zdobyć europejskie fundusze  na zakup środków trwałych czy rozbudowę infrastruktury bądź przeszkolenie pracowników. Przedstawimy również harmonogram tegorocznych konkursów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, z przeznaczeniem m.in. na prowadzenie prac badawczo rozwojowych:

  • badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa – do 28 lutego,
  • sektorowe programy badawczo-rozwojowe – 5 marca-20 listopada,
  • wsparcie inwestycji w infrastrukturę badawczo-rozwojową przedsiębiorstw- 27 kwietnia-6 lipca,
  • proinnowacyjne usługi Instytucji Otoczenia Biznesu dla MŚP – 7 marca – 25 października,
  • bony na innowacje dla MŚP – nabory wniosków do 22 listopada oraz od 14 marca 2018 do 4 stycznia 2019 r.,
  • ochrona własności przemysłowej – nabór do 29 listopada,
  • badania na rynek – nabór do 5 grudnia,
  • kredyt na innowacje technologiczne – do 24 maja.

 

W tym roku planowane są również konkursy na wsparcie transferu technologii „Sieć otwartych innowacji” oraz na granty w obszarze nowych instrumentów wsparcia biznesu „Grant na dizajn”. Więcej tutaj.

 

Osoby, które dopiero planują założyć własny biznes i chciałyby zdobyć unijne środki na ten cel, zapraszamy 27 lutego na spotkanie informacyjne ,,Załóż firmę i zainwestuj w swój rozwój”. W jego trakcie zostaną omówione  formy wsparcia ze środków unijnych na założenie własnej działalności gospodarczej. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (Plac Teatralny 2, sala 215, I piętro), początek o godz. 10. Więcej tutaj.

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online.  

 

 Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 23 lutego 2018 r.