Aktualności

Brodnicki Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach
Brodnicki Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach

Pokrzydowo z lotu ptaka

Wieś Pokrzydowo, znajdująca się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, jest bohaterem odcinka specjalnego serii „Polska z góry”, emitowanej na kanale Planete+. Po raz pierwszy urzekające tereny Pojezierza Brodnickiego z perspektywy lotu ptaka będzie można obejrzeć w poniedziałek (26 lutego) o godzinie 18.30.

 

Seria „Polska z góry”, w której mogliśmy oglądać nasz kraj z lotu ptaka, liczyła 12 odcinków. W czasie emitowania programu trwał plebiscyt na udział w odcinku specjalnym. W głosowaniu zwyciężyło Pokrzydowo, zdobywając łącznie 6556 głosów. Podczas finałowego odcinka będziemy mogli obejrzeć niezwykle urokliwe tereny wsi i całego Brodnickiego Parku Krajobrazowego, jego zwierzęta, jeziora, lasy, zamki, pałace. Powtórki programu we wtorek i czwartek o godzinie 23. Zwiastun filmu można obejrzeć na stronie Planete+.

 

Brodnicki Park Krajobrazowy jest jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Twórcy serii dokumentalnej „Polska z góry” przebyli 8 tys. kilometrów i odwiedzili 50 rodzimych miast i miasteczek, by ukazać piękno naszego kraju. Wśród sfilmowanych krain można było zobaczyć między innymi poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy szlaki Karkonoszy.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lutego 2018 r.