Aktualności

Zakończenie kolejnej inwestycji w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zakończenie kolejnej inwestycji w aleksandrowskim szpitalu

Marszałek Piotr Całbecki otworzył w miniony piątek (6 października) oddział rehabilitacyjny szpitala powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim po rozbudowie i modernizacji.

Sfinansowana z ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 inwestycja – prace budowlane i remontowe oraz zakupy wyposażenia – kosztowała 12 milionów złotych.

 

W uroczystości w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyli także m.in. członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna województwa Katarzyna Lubańska.

 

Aleksandrowska lecznica, podobnie jak inne tego typu placówki w całym regionie, korzysta z konsekwentnie udzielanego wsparcia samorządu województwa. Latem 2021, dzięki środkom marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, uruchomiła nowy oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, z rozwiązaniami funkcjonalnymi i wyposażeniem zgodnymi z aktualnymi standardami w tej dziedzinie. Wcześniej m.in. zmodernizowała zespół sal operacyjnych, zakupiła sprzęt dla pracowni endoskopowej, zbudowała łączący budynki kompleksu pawilon na potrzeby m.in. zakładu opiekuńczo-leczniczego i przeprowadziła kompleksową termomodernizację.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 października 2023 r.