Aktualności

Spotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zajęcia z amerykańskimi żołnierzami

Stacjonujący w Toruniu amerykańscy żołnierze uczestniczyli w środę i czwartek (22 i 23 marca) w zorganizowanych w Urzędzie Marszałkowskim spotkaniach z uczniami klas mundurowych VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Mundurowego w Toruniu.

 

Przedstawiciele 1. Batalionu 7. Pułku Artylerii Polowej Armii Stanów Zjednoczonych opowiedzieli uczniom o strukturze armii USA, podstawowych celach Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz ścieżce rozwoju jaką oferuje amerykańska armia. Można było też usłyszeć informacje o codziennym życiu w amerykańskim garnizonie, o szkoleniach i innych aspektach zawodu żołnierza. Była okazja do zadawania pytań i samodzielnego sprawdzenia, ile waży podstawowy żołnierski ekwipunek.

 

W planach są kolejne takie spotkania.

 

Współpraca samorządu województwa z kolejnymi batalionami amerykańskiej armii trwa od samego początku ich stacjonowania w Toruniu (jesień 2017). W ciągu pięciu lat jej żołnierze i oficerowie wielokrotnie brali udział w ważnych dla regionu wydarzeniach, angażowali się w wolontariat, spotykali z mieszkańcami.

 

Departament Współpracy Zagranicznej i Promocji Gospodarczej

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 marca 2023 r.

 

Spotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP