Aktualności

W Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
W Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Zagrali dla Szymona

Prawie 18 tysięcy złotych zebrali organizatorzy imprezy charytatywnej „Piątka dla Szymona”, która odbyła się w sobotę (4 sierpnia) w Kijewie Królewskim (powiat chełmiński). Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację pięcioletniego Szymona Wojtasia, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

 

Na imprezę złożyły się zawody sportowe oraz piknik rodzinny. Dorośli rywalizowali podczas turnieju piłki nożnej oraz biegu i chodu nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Dzieci wystartowały na dystansie 300 metrów. Tuż po zawodach odbył się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Jego częścią była licytacja zebranych gadżetów, które przekazał między innymi Urząd Marszałkowski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki. Więcej informacji o wydarzeniu i samym Szymonie tutaj.

 

Środki na rehabilitację Szymona można także wpłacać na konto Stowarzyszenia Przyjaciół im. Szymona Wojtaś – 02 1600 1462 1838 0624 8000 0001, Bajerze 29, 86-253 Kijewo Królewskie, z dopiskiem: darowizna.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 sierpnia 2018 r.

 

W Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plW Kijewie Królewskim zbierano środki na rehabilitację pięcioletniego Szymona, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl