Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Zabawa i szczytny cel

Około 350 osób zapowiedziało udział w VIII Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, który odbędzie się w sobotę (20 stycznia) w specjalnie zaaranżowanej na ten cel przestrzeni toruńskich Jordanek. W przygotowaniu oprawy artystycznej wydarzenia uczestniczy kilkudziesięciu wykonawców.

 

– W tym roku bal organizujemy wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim i Włocławka Markiem Wojtkowskim. Życząc wspaniałej karnawałowej zabawy, gorąco liczymy na otwarte serca i aktywny udział naszych gości w balowej licytacji charytatywnej­ ­- mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nowoczesne wnętrza CKK Jordanki w Toruniu będą gościć uczestników marszałkowskiego balu już po raz trzeci. Impreza odbędzie się w dwóch połączonych salach centrum – koncertowej i kameralnej – w których zdemontowana zostanie widownia. Goście zasiądą przy 34 okrągłych stołach oraz będą bawić się na parkiecie o powierzchni 225 metrów kwadratowych.

 

Tradycyjnie bal rozpoczną polonez i walce w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” do muzyki Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Eljazz Big Band, który zaserwuje gościom standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wystąpi także Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, a gwiazdami wieczoru będą Hanna Śleszyńska i Krzysztof Respondek. Za wykwintne menu odpowiada Artur Moroz, szef znajdującej się na Jordankach restauracji Pikado.

 

Imprezę poprowadzą Maciej Puto oraz Dominika Szymańska, I wicemiss Polonia, która reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie Miss Earth 2017. Kulminacją wieczoru będzie licytacja główna, którą poprowadzi Rafał Rykowski. To wówczas możemy się spodziewać finału licytacji deskorolki z autografami twórców serialu „Miasteczko Twin Peaks”, podarowanej przez Davida Lyncha (link do trwającej już licytacji internetowej). Oprócz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, uczestnicy aukcji będą też mogli nabyć trzy worki z nieznaną zawartością – to zabawa, która każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród gości balu. Przedmioty licytowane w ramach tzw. licytacji cichej będą prezentowane we foyer.

 

Dochód z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także na rzecz polskich misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Indonezji.

 

Więcej na stronie internetowej: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

17 stycznia 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.