Aktualności

Spotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon Markowski
Spotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon Markowski

Z wizytą w powiecie sępoleńskim

Marszałek Piotr Całbecki złożył 10 października gospodarską wizytę w Kamieniu Krajeńskim oraz Sępólnie Krajeńskim. Podczas spotkania z samorządowcami rozmawiano między innymi o realizacji przedsięwzięć przy udziale wsparcia finansowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

W Kamieniu Krajeńskim marszałek odwiedził Dom Pomocy Społecznej. W Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim spotkał się z przedstawicielami władz powiatu, Sępólna Krajeńskiego, Kamienia Krajeńskiego, Więcborka oraz gminy Sośno. Rozmawiano między innymi o przedsięwzięciach rewitalizacyjnych, inwestycjach drogowych oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a także o realizacji Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Sępoleńskiego w ramach polityki terytorialnej województwa.

 

– Miasta i gminy powiatu sępoleńskiego dobrze wykorzystały szanse związane ze strumieniem europejskich środków dostępnych w poprzedniej perspektywie Unii Europejskiej na lata 2007-2013. Wspólnie z samorządowcami oraz przedstawicielami lokalnych środowisk przygotowujemy się do realizacji kolejnych przedsięwzięć i inwestycji, współfinansowanych z naszego RPO i innych programów unijnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wśród przedsięwzięć zrealizowanych dzięki wsparciu z RPO na lata 2007-2013 znalazły się budowy atrakcyjnego mola spacerowego nad Jeziorem Sępoleńskim z amfiteatrem i kawiarnią, a także hali sportowej i trasy rowerowej łączącej Sępólno z Jeziorem Więcborskim. W Sępólnie Krajeńskim powstały aż cztery kompleksy sportowe „Orlik”, władze Więcborka skorzystały ze wsparcia na rewitalizację miejskiej przestrzeni, a w Więcborku i Sępólnie Krajeńskim działają nowoczesne targowiska sfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od niedawna przedsiębiorcom służy nowoczesny Inkubator Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim. Wsparcie kierujemy również na remonty i konserwację zabytków powiatu sępoleńskiego – dzięki temu możliwe były między innymi prace w klasztorze w Zamartem w gminie Kamień Krajeński.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

11 października 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 12 października 2016 r.

 

Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiDom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiDom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiDom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiDom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon MarkowskiSpotkanie z samorządowcami w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim, fot. Tymon Markowski