Aktualności

Fot. Jacek Smarz
Fot. Jacek Smarz

Rzecznik praw dziecka doradzi

Dziś (14 października) zapraszamy do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na kolejny dyżur specjalisty z warszawskiego Biura Rzecznika Praw Dziecka. Porady prawne będą udzielane w siedzibie urzędu przy ul. Św. Jana 1/3, II piętro, pokój nr 59 w godzinach od 10.00 do 16.00, osobiście bądź telefonicznie pod numerem 666 383 607. 

 

Podczas dyżuru będzie można zasięgnąć porady w zakresie praw dziecka oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Będzie można również poinformować o indywidualnych przypadkach naruszenia praw dziecka. Na dyżur zapraszamy w szczególności z osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

Będzie to kolejny z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Konsultacje zaplanowano w największych miastach województwa. Dotychczas porady prawne udzielane były w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy i we Włocławku. Do końca roku zaplanowano jeszcze w naszym województwie dwa dyżury prawnika z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. W listopadzie z porad prawnych skorzystać będzie można w Grudziądzu, zaś w grudniu – w Inowrocławiu.

 

Prawnik z warszawskiego biura rzecznika udzielał również porad w ramach ubiegłorocznych wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dyżur zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu. Mieszkańcy zgłaszali zarówno osobiście, jak i telefonicznie problemy dotyczące między innymi zabezpieczenia kontaktów, zapewnienia prawidłowego leczenia małoletnich oraz kwestii spadkowych. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 30 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2016 r.