Aktualności

Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Z wizytą w Hospicjum „Nadzieja”

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził 12 stycznia podopiecznych toruńskiego Hospicjum „Nadzieja”. Na wyposażenie placówki trafiło właśnie pięć zakupionych przez samorząd województwa przenośnych respiratorów.

 

– Zakup respiratorów to odpowiedź na wniosek hospicjum i przede wszystkim potrzeby pacjentów. Te urządzenia są nieodzowną częścią profesjonalnej opieki nad dziećmi, które mają problemy z oddychaniem. Będą służyć nie tylko pacjentom, którzy na stałe przebywają w hospicjum, ale także podopiecznym, którzy przychodząc na terapię opartą o respirator, dadzą nieco wytchnienia swoim opiekunom w domach – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki – Toruńskie Hospicjum „Nadzieja” to bardzo potrzebne miejsce, wyjątkowe w skali województwa i kraju. Dziękujemy Państwu, że jesteście tutaj i opiekujecie się dziećmi w tak wspaniały sposób, tworząc dla nich dom rodzinny.

 

Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu to placówka prowadzona przez Fundację Społeczno-Charytatywną „Pomoc Rodzinie i Ziemi”. Sprawuje opiekę medyczną, pielęgniarską i farmakologiczną nad dziećmi i młodzieżą cierpiącymi na nieuleczalne choroby. Prowadzi dwunastołóżkowy całodobowy Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Włocławskiej, a także Hospicjum Domowe, pod którego opieką znajduje się 40 podopiecznych i ich rodziny.

 

Inicjatorką i pierwszą dyrektorką hospicjum była zmarła w 2012 roku Ołena Bożemska – człowiek wielkiego serca i stalowego charakteru, laureatka Nagrody Marszałka za działalność społeczną i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Podopieczni placówki byli beneficjentami pierwszego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się w 2010 roku.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 stycznia 2017 r.

 

Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj KurasHospicjum „Nadzieja” w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras