Aktualności

Fot. Starostwo Powiatowe w Tucholi
Fot. Starostwo Powiatowe w Tucholi

Z Paszportem Turystycznym na Pochód Borowiaków

Zapraszamy do wakacyjnych podróży po Kujawach i Pomorzu z naszym „Paszportem Turystycznym”. W ramach naszej akcji przez całe lato będziemy poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na najaktywniejszych czekają nagrody. W sobotę (21 lipca) zapraszamy do Tucholi na VII Historyczny Pochód Borowiaków – samorząd województwa finansuje bezpłatny transport na to wydarzenie z Bydgoszczy i Torunia.

 

– Zachęcam do odkrywania zakaMARKÓW naszego województwa zarówno z mobilną aplikacją, jak i papierową książeczką. W regionie nie brakuje miejsc na letnie wędrówki, a nasz wakacyjny kalendarz wypełniony jest ciekawymi wydarzeniami odbywającymi się we wszystkich zakątkach Kujawsko-Pomorskiego. Udział w każdym z nich to świetna okazja, by włączyć się do paszportowej zabawy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Paszport – książeczka

By dołączyć do naszej akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli! W ten sposób zachęcamy, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI kujawsko-pomorskich Konstelacji dobrych miejsc (tak nazywamy miejsca, które pozostają w cieniu znanych atrakcji). W naszej książeczce polecamy ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych konstelacji – tras podróży.

 

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren! Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu – a przy okazji zdobycie jak najwięcej punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody!

 

Więcej informacji o aplikacji i konkursie na http://aplikacjapaszport.kujawsko-pomorskie.pl.

 

VII Historyczny Pochód Borowiaków

W najbliższą sobotę 400 Borowiaków w strojach z różnych epok zaprezentuje postaci i wydarzenia z historii Borów Tucholskich. Poznamy Borową Ciotkę czuwającą nad wędrującymi po lasach kupcami, Królową Konstancję, która jako jedna z pierwszych wydawała dekrety chroniące przyrodę i mieszkańców wiosek tematycznych. To doskonała okazja do zabawy i celebrowania lokalnych tradycji Rezerwatu Biosfery UNESCO Bory Tucholskie.  Tegoroczna edycja organizowanego przez powiat tucholski pochodu wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Tucholski Ośrodek Kultury przygotował na tę okazję Dzień Folkloru Borowiackiego – występy artystyczne, stoiska prezentujące pracę artystów ludowych i rzemieślników, w tym – ginące zawody. Podczas wydarzenia będzie można kupić rękodzieło i lokalne kulinaria – m.in. mace borowiackie, kluski z kapustą i polewkę maślaną. Wieczorem o godz. 21:00 – koncert Szymona Wydry & Carpe Diem. WIĘCEJ

 

Samorząd województwa finansuje bezpłatny transport na to wydarzenie dla około 100 mieszkańców z Bydgoszczy i Torunia. Osoby chętne prosimy o kontakt z organizatorem pod nr telefonu 052 55 90 743.

  • Wyjazd z Bydgoszczy, z parkingu przy Hali Łuczniczka, o godz. 9:30, powrót ok. godz. 17:30.
  • Wyjazd z Torunia, z parkingu koło Dworca Miasto, o godzinie 9:00, powrót ok. godz.19,

 

Najbliższe wydarzenia polecane w ramach „akcji paszportowej” w załączniku

 

Organizatorami akcji „Paszport Turystyczny” jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kampania finansowana jest w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” współfinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko w ramach działania 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna POIiŚ 2014-2020.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

oraz Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2018 r.