Aktualności

Spotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej Goiński

Z gośćmi z Saksonii o wsparciu dla przedsiębiorstw

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego z oficjalną wizytą w Kujawsko-Pomorskiem przebywali przedstawiciele Banku Inwestycyjnego z Saksonii-Anhalt. To kolejne spotkanie z naszymi partnerami z tego niemieckiego landu. Rozmawialiśmy między innymi o doświadczeniach regionalnych instytucji otoczenia biznesu we wdrażaniu wsparcia dla przedsiębiorców.

 

Na czele pięcioosobowej delegacji z Saksonii-Anhalt stoi prezes Banku Inwestycyjnego Manfred Maas, grupie towarzyszy też konsul generalny RFN w Gdańsku Kornelia Pieper. Nasi goście przebywają w regionie od wtorku (27 lutego). Zwiedzili już między innymi toruńską Starówkę i wzięli udział w warsztatach piernikowych w Muzeum Toruńskiego Piernika.

 

Głównym punktem wizyty było dzisiejsze (28 lutego) spotkanie w Toruńskim Parku Technologicznym, w którym wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz marszałkowskich instytucji otoczenia biznesu – Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju, Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. Rozmowy dotyczyły doświadczeń obu regionów we wdrażaniu systemowego wsparcia na rzecz przedsiębiorstw. Chodzi między innymi o wykorzystanie zwrotnych instrumentów finansowych dla rozwoju firm.

 

W Urzędzie Marszałkowskim gości podjęli marszałek Piotr Całbecki oraz wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.    

 

Saksonia-Anhalt to land w środkowej części RFN, pod względem obszaru i liczby ludności zbliżony do naszego regionu – 20 tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkuje nieco ponad 2 miliony obywateli. To część historycznej kolebki Niemiec z licznymi zabytkami dokumentującymi ponad tysiąc lat europejskiego dziedzictwa kulturowego.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 lutego 2018 r.

 

Spotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z delegacją z Saksonii-Anhalt w Toruńskim Parku Technologicznym, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Saksonii-Anhalt w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski