Aktualności

Wizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Wizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Z gośćmi z Indonezji o współpracy gospodarczej

Marszałek Piotr Całbecki podjął 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim gości z Indonezji. Na czele delegacji stała prezydent miasta Surabaja Tri Rismaharini, ambasadę Republiki Indonezji reprezentowała Lira Amalia Sucihati Sudrajdat.

 

– Perspektywy rozwoju wymiany handlowej z ogromnym rynkiem indonezyjskim zachęcają, by zainteresować się współpracą z Surabają. Tego typu projekty trzeba oczywiście dobrze przygotować, a realizować je będziemy w oparciu o środki unijne, które są przeznaczone właśnie na pomoc dla firm w poszukiwaniu zagranicznych partnerów – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

– Surabaja ma nadzieję na współpracę gospodarczą, szczególnie wymianę handlową, jak również w dziedzinie szkolnictwa i kształcenia – powiedziała prezydent miasta Surabaja Tri Rismaharini – Surabaja jest miastem, która jako stolica prowincji Jawa Wschodnia obsługuje blisko 90 milionów mieszkańców prowincji i Indonezji Wschodniej. W związku z tym możliwości współpracy są ogromne.

 

W skład siedmioosobowej grupy gości z Indonezji weszli przedstawiciele ambasady Republiki Indonezji w Polsce, a także delegacja z 3,5-milionowego miasta Surabaja – znaczącego ośrodka przemysłowego oraz stolicy prowincji Jawa Wschodnia. Nasi goście odwiedzili też Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz spotkali się z przedstawicielami marszałkowskich instytucji otoczenia biznesu – Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju i Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. Zwiedzili również fabrykę Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych we Frydrychowie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 marca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 15 marca 2018 r.

 

fot. Jacek PiotrowskiWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta delegacji z Indonezji w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plWizyta w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych, fot. TZMOWizyta w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych, fot. TZMO