Aktualności

Z Bydgoszczy do Frankfurtu samolotem

Z Bydgoszczy do Frankfurtu samolotem

W niedzielę (29 marca) rusza połączenie lotnicze Bydgoszcz-Frankfurt nad Menem. Obsługiwane przez Lufthansę loty będą wykonywane cztery razy w tygodniu. Z okazji inauguracji połączenia Urząd Marszałkowski organizuje konkurs dla mieszkańców województwa. Do wygrania dwuosobowa wycieczka do Salzburga.

 

– Uruchomienie połączenia to bardzo dobra wiadomość dla podróżnych, a także dla kierownictwa portu i samorządu województwa, który jest jego głównym udziałowcem. Tym lepsza, że oferta Lufthansy otwiera dla pasażerów wylatujących z Bydgoszczy wygodne połączenia lotnicze praktycznie z całym światem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Samoloty niemieckiego narodowego przewoźnika będą latać na linii Frankfurt-Bydgoszcz i Bydgoszcz-Frankfurt cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Połączenie obsługuje nowoczesny embraer 90 ze stu miejscami na pokładzie (w klasie biznes i ekonomicznej). Czas przelotu to 90 minut. Port przesiadkowy (tak zwany hub) we Frankfurcie jest największym w Niemczech i jednym z największych w Europie. Pasażerowie wylatujący z Lufthansą z Bydgoszczy będą mieli możliwość dotarcia z jedną tylko przesiadką do 160 miast w całym świecie.

 

Z okazji inauguracji lotów Urząd Marszałkowski organizuje konkurs dla mieszkańców regionu. Nagrodą jest dwuosobowa wycieczka do Salzburga w terminie 1-3 maja, o wartości 4 tysięcy złotych, ufundowana i organizowana przez agencję turystyczną KOMPAS. Organizator zapewnia bilet lotniczy, 2 noclegi w hotelu czterogwiazdkowym w Salzburgu, śniadanie, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, pełne ubezpieczenie turystyczne,  a także pokrycie kosztów wynikających z naliczeniapodatku dochodowego z tytułu otrzymania nagrody. Więcej informacji tutaj

 

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa, który planuje lot na trasie Bydgoszcz-Frankfurt (warunkiem udziału jest zakup biletu) oraz krótko uzasadni, dlaczego warto latać z Bydgoszczy. Zgłoszenie należy przesłać do 17 kwietnia na adres a.strzyzewska@kujawsko-pomorskie.pl lub adres pocztowy Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń. Regulamin konkursu tutaj

 

W ramach promocji połączenia lotniczego Urząd Marszałkowski ufundował również bilety do Frankfurtu i z powrotem: 30 rozdysponowaliśmy z udziałem regionalnych mediów, a kolejne 16 trafi do studentów z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka za pośrednictwem samorządów studenckich. W promocję lotów włączyły się także hotele Bohema w Bydgoszczy, Copernicus w Toruniu, 1231 w Toruniu oraz Filmar w Toruniu, które ufundowały pobyty dla mieszkańców i studentów. Port Lotniczy Bydgoszcz ufundował także bilety lotnicze do Nicei dla studentów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2015 r.