Aktualności

Wielkanocny jarmark w Przysieku

Wielkanocny jarmark w Przysieku

Tradycyjne potrawy i żywność ekologiczną, pisanki i świąteczne dekoracje oraz rękodzieło i rośliny ozdobne będzie można kupić podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w sobotę (28 marca) w Przysieku k. Torunia.

 

Na przedświątecznym kiermaszu będziemy gościć kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich z bogatą ofertą kulinarną, głównie produktów tradycyjnych i regionalnych. Do Przysieka przyjadą także pszczelarze, rolnicy i przetwórcy ekologiczni oraz rękodzielnicy i twórcy ludowi.

 

Podczas jarmarku rozstrzygnięty zostanie Wojewódzki Konkurs Pisanek Wielkanocnych, który cieszy się corocznie niesłabnącą popularnością wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Efekty twórczej pracy uczestników konkursu obejrzymy na specjalnie przygotowanej wystawie.

 

Osoby zainteresowane wezmą udział w pokazach wykonywania dekoracji i ozdób świątecznych, a także poznają wielkanocne zwyczaje w naszym regionie i obejrzą występ zespołu folklorystycznego.

 

W tegorocznej, siódmej edycji jarmarku swoje produkty zaprezentuje ponad 120 wystawców z naszego regionu.

 

Czytaj też:

Jarmark organizuje Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który jest jednostką samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2015 r.